Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kociha
1918 előtti vármegye, járás, rang:
Gömör-Kishont vármegye
Rimaszombati járás
kisközség
Rimaszombati járás
kisközség
Koordináták:
48.47904587, 19.94444466
Terület:
11,41 km2
Rang:
község
Népesség:
219
Tszf. magasság:
248 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98052
Település kód:
515051
Szervezeti azonosító:
650030
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
KECZEGE. vagy Koczika. Tót falu Kis Hont Várm. földes Urai Szent Iványi, és több Uraságok, lakosai evangelikusok, fekszik Rahonak szomszédságában, és 327annak filiája, Szeltzével, és Felső Szkálnokkal is határos, határja 3 nyomásbéli, földgye motsáros, meg termi középszerűen a’ kétszerest, búzát, rozsot, és zabot, réttyei igen termékenyek, erdők nélkül szűkölködik.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Keczeghe, Gömör-Kis-Honth v. tót falu, Rahóhoz 1/2 órányira: 24 kath., 237 evang. lak. A rahói urak birják.
Névelőfordulások
1773
Keczege, Kocziha,
1786
Keczege,
1808
Keczege, Kocyha,
1863
Kecege,
1920
Kociha
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kociha)
Telefon: 0475695136
E-mail: [email protected]
Honlap: kociha.ocu.sk
Cím: (Kociha)
Telefon: 0475695136
E-mail: [email protected]
Honlap: kociha.ocu.sk
Polgármester:
Kiliková Elena (Független)
Kiliková Elena (Független)
Képviselő-testület:
Belko Juraj (Független)
Kotlár Jozef (SMER - SD)
Murinček Milan (HLAS - sociálna demokracia)
Murinček Štefan (SMER - SD)
Murinčeková Michaela (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 201 | 98% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 3 | 1% |
| összlétszám | 205 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Klimová Tatiana
SMER
Klimová Tatiana
SMER-SD
Klimová Tatiana
SMER-SD
Klimová Tatiana
SMER - SD
Kiliková Elena
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 156
Választási részvétel: 71.15 %
Kiadott boríték: 111
Bedobott boríték: 111Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 108
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kiliková Elena | 48 | 44.44 % | Független | |
| Malatinská Andrea | 33 | 30.56 % | Független | |
| Kamenská Eva | 27 | 25.00 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Belko Juraj | 1. körzet | 83 | Független | ||
| Murinčeková Michaela | 1. körzet | 73 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Murinček Milan | 1. körzet | 69 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Murinček Štefan | 1. körzet | 55 | SMER - SD | ||
| Kotlár Jozef | 1. körzet | 45 | SMER - SD | ||
| Kamenský Ľubomír | 1. körzet | 38 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Halajová Milota | 1. körzet | 36 | SMER - SD | ||
| Budovec Marek | 1. körzet | 32 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 156
Választási részvétel: 69.87 %
Bedobott boríték: 109Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 100
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 47 | 47.00 % | Független | |
| Kotleba Marian | 26 | 26.00 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Suja Miroslav | 17 | 17.00 % | REPUBLIKA | |
| Albert Michal | 4 | 4.00 % | Bratia Slovenska | |
| Malatinec Roman | 4 | 4.00 % | SV | |
| Plančík Peter | 1 | 1.00 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 1 | 1.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 9
Érvényes szavazólap: 100
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bagačka Jaroslav | 50 | 50.00 % | Független | ||
| Bagačka Michal | 38 | 38.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Šimko Jozef | 27 | 27.00 % | Független | ||
| Vaľo Roman | 22 | 22.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Hazucha Ivan | 20 | 20.00 % | SMER - SD, SNS | ||
| Antal Andrej | 18 | 18.00 % | Bratia Slovenska | ||
| Astaloš Norbert | 18 | 18.00 % | Piráti | ||
| Halász Attila | 14 | 14.00 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Machyniak Peter | 14 | 14.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Brezovický Dávid | 12 | 12.00 % | Piráti | ||
| Mir Obaidullah | 10 | 10.00 % | ZA ĽUDÍ | ||
| Dankovičová Viera | 9 | 9.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Bukviar Branislav | 8 | 8.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Gál Milan | 8 | 8.00 % | SV | ||
| Hubert Roman | 8 | 8.00 % | REPUBLIKA | ||
| Koniar Pavel | 8 | 8.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Cziprusz Zoltán | 7 | 7.00 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Dorkin Marian | 7 | 7.00 % | PRAVDA | ||
| Juhász Peter | 7 | 7.00 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Struhárová Eleonóra | 7 | 7.00 % | Piráti | ||
| Horváth Csaba | 4 | 4.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Vavrek Štefan | 4 | 4.00 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Együdová Zuzana | 2 | 2.00 % | PRAVDA | ||
| Krausz František | 2 | 2.00 % | PRAVDA | ||
| Mizík Stanislav | 2 | 2.00 % | ĽS Naše Slovensko |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 38 | 32.76% |
| HLAS - SD | 35 | 30.17% |
| LSNS | 9 | 7.76% |
| SNS | 7 | 6.03% |
| SaS | 7 | 6.03% |
| PS | 5 | 4.31% |
| REPUBLIKA | 5 | 4.31% |
| Demokrati | 4 | 3.45% |
| OĽANO-NOVA | 2 | 1.72% |
| KDH | 1 | 0.86% |
| SME RODINA | 1 | 0.86% |
| Piráti | 1 | 0.86% |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.86% |
| Érvényes szavazatok | 116 |
Rimaszombati járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 169
Választási részvétel: 57.99 %
Bedobott boríték: 98Érvényes szavazólap: 98
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 68 | 69.39 % | |
| Korčok Ivan | 12 | 12.24 % | |
| Harabin Štefan | 9 | 9.18 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 6.12 % | |
| Matovič Igor | 2 | 2.04 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 1.02 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 167
Választási részvétel: 26.35 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 17 | 39.53 % |
| HLAS - SD | 9 | 20.93 % |
| ĽSNS | 6 | 13.95 % |
| REPUBLIKA | 4 | 9.30 % |
| PS | 4 | 9.30 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 2.33 % |
| KDH | 1 | 2.33 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 2.33 % |
| Érvényes szavazatok | 43 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Beňová Monika | SMER - SD | 11 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 9 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 6 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 5 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 4 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 4 | ||
| Hudecová Andrea | ĽSNS | 3 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 3 | ||
| Hojsík Martin | PS | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 2 | ||
| Cavar Peter | ĽSNS | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 2 | ||
| Berényi József | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | ||
| Mag Fodor Enikő | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 1 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 1 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 1 | ||
| Yar Lucia | PS | 1 | ||
| Mikulec Roman | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 1 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 1 |


