Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kamienka
Koordináták:
48.90735626, 21.99585724
Terület:
5,4 km2
Rang:
község
Népesség:
531
Tszf. magasság:
230 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
06783
Település kód:
520349
Szervezeti azonosító:
323110
Adóazonosító:
2021232664
Névelőfordulások
1773
Kis-Kemencze, Mala Kamenka,
1786
Kisch-Kemencze, Malá Kamenka,
1808
Kis-Kemencze, Malá Kaměnka, Malá Kamenica,
1863
Kiskemence,
1920
Kamienka
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kamienka) 143
Telefon: 0577793114
Fax: 0577793114
E-mail: [email protected]
Honlap: kamienka.sk
Cím: (Kamienka) 143
Telefon: 0577793114
Fax: 0577793114
E-mail: [email protected]
Honlap: kamienka.sk
Polgármester:
Macik Jakub (HLAS - sociálna demokracia)
Macik Jakub (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Buček Vladimír (KDH)
Dirbák Marek (KDH)
Hojdan Marek (HLAS - sociálna demokracia)
Kocik Slavomír (KDH)
Kolesár Ján (KDH)
Kolesár Marián (HLAS - sociálna demokracia)
Sojčák Jozef (SNS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 512 | 97% |
| ruszinok | 2 | 0% |
| romák | 3 | 1% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 8 | 2% |
| összlétszám | 526 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Blaha Benjamín
SDKÚ-DS
Blaha Benjamín
SDKÚ-DS, SMER-SD, KDH
Blaha Benjamín
Független
Blaha Benjamín
Független
Macik Jakub
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 461
Választási részvétel: 67.90 %
Kiadott boríték: 313
Bedobott boríték: 313Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 308
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Macik Jakub | 139 | 45.13 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Blaha Benjamín | 86 | 27.92 % | KDH | |
| Kurillová Daniela | 42 | 13.64 % | Független | |
| Blišáková Ľudmila | 41 | 13.31 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hojdan Marek | 1. körzet | 149 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kolesár Ján | 1. körzet | 148 | KDH | ||
| Sojčák Jozef | 1. körzet | 141 | SNS | ||
| Kolesár Marián | 1. körzet | 132 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kocik Slavomír | 1. körzet | 113 | KDH | ||
| Dirbák Marek | 1. körzet | 110 | KDH | ||
| Buček Vladimír | 1. körzet | 103 | KDH | ||
| Labanc Miloš | 1. körzet | 99 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ľubiščák Ľuboslav | 1. körzet | 95 | KDH | ||
| Čurillová Silvia | 1. körzet | 89 | KDH | ||
| Kurillová Daniela | 1. körzet | 85 | Független | ||
| Šviková Mária | 1. körzet | 76 | SMER - SD | ||
| Ferenc Marek | 1. körzet | 63 | SLOVENSKO, NOVA | ||
| Potášová Valéria | 1. körzet | 54 | REPUBLIKA | ||
| Mastiľáková Oľga | 1. körzet | 52 | KDH | ||
| Drevická Mária | 1. körzet | 44 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 461
Választási részvétel: 67.90 %
Bedobott boríték: 313Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 270
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 120 | 44.44 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 86 | 31.85 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 17 | 6.30 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 10 | 3.70 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 8 | 2.96 % | SLOVEXIT | |
| Čureja Drahomír | 6 | 2.22 % | Független | |
| Lešková Monika | 6 | 2.22 % | SNS | |
| Geci Marián | 4 | 1.48 % | Független | |
| Ištok Jozef | 3 | 1.11 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.37 % | Jednota Slovanov |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 2
Érvényes szavazólap: 279
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Focko Tibor | 162 | 58.06 % | SMER - SD | ||
| Vaľová Jana | 86 | 30.82 % | SMER - SD | ||
| Hamaďaková Monika | 82 | 29.39 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hopta Ivo | 49 | 17.56 % | Független | ||
| Hoptová Luciána | 42 | 15.05 % | ÚSVIT | ||
| Babin Michal | 41 | 14.70 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Sukeľová Lucia | 41 | 14.70 % | Független | ||
| Mudry Ondrej | 39 | 13.98 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Trebišovská Marianna | 38 | 13.62 % | Független | ||
| Fedorko Jozef | 26 | 9.32 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jeňo Lukáš | 26 | 9.32 % | Független | ||
| Hopta Tomáš | 25 | 8.96 % | Független | ||
| Šudík Tomáš | 21 | 7.53 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Karas Matúš | 20 | 7.17 % | Slovenské Hnutie Obrody | ||
| Pichoňský Peter | 17 | 6.09 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ulipová Jana | 17 | 6.09 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čerevková Simona | 15 | 5.38 % | PRAVDA | ||
| Gavulič Daniel | 14 | 5.02 % | SMER - SD | ||
| Lichman Martin | 14 | 5.02 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Karas Ľuboš | 13 | 4.66 % | Független | ||
| Pavlíková Danka | 12 | 4.30 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Savko Igor | 12 | 4.30 % | REPUBLIKA | ||
| Štenko Mário | 12 | 4.30 % | Jednota Slovanov | ||
| Druga Michal | 10 | 3.58 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čiževský Eugen | 9 | 3.23 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 104 | 35.49% |
| HLAS - SD | 71 | 24.23% |
| KDH | 32 | 10.92% |
| PS | 21 | 7.17% |
| SNS | 19 | 6.48% |
| OĽANO-NOVA | 15 | 5.12% |
| SaS | 9 | 3.07% |
| SME RODINA | 6 | 2.05% |
| REPUBLIKA | 5 | 1.71% |
| Modrí, Most-Híd | 4 | 1.37% |
| KSS | 3 | 1.02% |
| LSNS | 2 | 0.68% |
| Egyéb | 2 | 0.68% |
| Érvényes szavazatok | 293 |
Homonnai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 447
Választási részvétel: 44.97 %
Bedobott boríték: 201Érvényes szavazólap: 200
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 113 | 56.50 % | |
| Korčok Ivan | 48 | 24.00 % | |
| Harabin Štefan | 26 | 13.00 % | |
| Kubiš Ján | 5 | 2.50 % | |
| Matovič Igor | 5 | 2.50 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 1.00 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.50 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 450
Választási részvétel: 24.67 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 39 | 36.79 % |
| PS | 15 | 14.15 % |
| HLAS - SD | 15 | 14.15 % |
| REPUBLIKA | 11 | 10.38 % |
| KDH | 8 | 7.55 % |
| SaS | 4 | 3.77 % |
| SNS | 3 | 2.83 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | 2.83 % |
| Demokrati | 2 | 1.89 % |
| ĽSNS | 2 | 1.89 % |
| KÚ | 2 | 1.89 % |
| PATRIOT | 1 | 0.94 % |
| KSS | 1 | 0.94 % |
| Érvényes szavazatok | 106 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 24 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 21 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 19 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 10 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 7 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Stebila Silvia | HLAS - SD | 6 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 5 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 5 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Karas Viliam | KDH | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Puškárová Paula | HLAS - SD | 3 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 3 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 2 | ||
| Danko Andrej | SNS | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 2 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 2 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 1 |
