Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Sabinov
Településrészek:
Koordináták:
49.10282135, 21.09785461
Terület:
23,38 km2
Rang:
város
Népesség:
12717
Tszf. magasság:
333 m
Körzethívószám:
+421 (0) 51
Irányítószám:
08301
Település kód:
525146
Szervezeti azonosító:
327735
Adóazonosító:
2020711726
Névelőfordulások
1773
Cibinium, Szebeny, Zebn, Szabinow,
1786
Cibinium, Kisch-Szebeny, Sabinow,
1808
Cibinium, Kis-Szeben, Zeben, Sabínow, Sebínow,
1863
Kisszeben,
1920
Sabinov, Sobinov,
1927
Sabinov
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Námestie slobody) 57
Telefon: 0514880422
Fax: 0514523530
E-mail: [email protected]
Honlap: sabinov.sk
Cím: (Námestie slobody) 57
Telefon: 0514880422
Fax: 0514523530
E-mail: [email protected]
Honlap: sabinov.sk
Polgármester:
Repaský Michal (Független)
Repaský Michal (Független)
Képviselő-testület:
Ernst Radoslav (Független)
Fabián Miroslav (HLAS - sociálna demokracia)
Haluška Ladislav (SNS)
Hrabčák Marek (Független)
Kolarčík Jozef (KDH)
Kurucová Katarína (Független)
Mašlejová Miroslava (Demokrati, Progresívne Slovensko, DS-ODS)
Palenčárová Zuzana (Független)
Potocký Jozef (KDH)
Radačovský Erik (Demokrati, Progresívne Slovensko, DS-ODS)
Ružbarský Juraj (Független)
Šoltisová Alžbeta (Független)
Valkovič Marián (Független)
Vaňo Stanislav (Független)
Vojtek Peter (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 4 | 0% |
| szlovákok | 11 254 | 91% |
| ruszinok | 89 | 1% |
| romák | 421 | 3% |
| ukránok | 25 | 0% |
| csehek | 33 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 8 | 0% |
| egyéb | 22 | 0% |
| ismeretlen | 492 | 4% |
| összlétszám | 12 349 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Molčan Peter
SMER, SNS, ĽS-HZDS
Molčan Peter
SMER-SD, SNS, KDH
Repaský Michal
Független
Repaský Michal
Független
Repaský Michal
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 9470
Választási részvétel: 42.08 %
Kiadott boríték: 3985
Bedobott boríték: 3978Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 3758
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Repaský Michal | 2168 | 57.69 % | Független | |
| Radačovský Erik | 1590 | 42.31 % | Demokrati, Progresívne Slovensko, DS-ODS, ZA ĽUDÍ |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hrabčák Marek | 1. körzet | 838 | Független | ||
| Potocký Jozef | 2. körzet | 561 | KDH | ||
| Kolarčík Jozef | 2. körzet | 556 | KDH | ||
| Radačovský Erik | 2. körzet | 537 | Demokrati, Progresívne Slovensko, DS-ODS | ||
| Valkovič Marián | 2. körzet | 465 | Független | ||
| Haluška Ladislav | 1. körzet | 454 | SNS | ||
| Šoltisová Alžbeta | 1. körzet | 445 | Független | ||
| Fabián Miroslav | 1. körzet | 444 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ružbarský Juraj | 2. körzet | 429 | Független | ||
| Jusko Martin | 2. körzet | 426 | KDH | ||
| Kurucová Katarína | 1. körzet | 424 | Független | ||
| Vaňo Stanislav | 3. körzet | 424 | Független | ||
| Kuchár Martin | 1. körzet | 414 | Független | ||
| Jurková Otília | 2. körzet | 360 | SV | ||
| Palenčárová Zuzana | 3. körzet | 359 | Független | ||
| Mašlejová Miroslava | 3. körzet | 356 | Demokrati, Progresívne Slovensko, DS-ODS | ||
| Ernst Radoslav | 3. körzet | 350 | Független | ||
| Vojtek Peter | 3. körzet | 340 | Független | ||
| Franko Marián | 1. körzet | 338 | Független | ||
| Žilka Damián | 3. körzet | 336 | KDH | ||
| Varholík Štefan | 2. körzet | 335 | Független | ||
| Kovalík Miroslav | 3. körzet | 335 | Független | ||
| Pistráková Erika | 1. körzet | 306 | Független | ||
| Matija Marek | 1. körzet | 290 | SLOVENSKO, SaS, NOVA, Konzervatívci, ZA ĽUDÍ | ||
| Štofaník Vladimír | 3. körzet | 286 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 9 470
Választási részvétel: 42.05 %
Bedobott boríték: 3 977Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 3 534
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 1 869 | 52.89 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 1 184 | 33.50 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 171 | 4.84 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 86 | 2.43 % | Jednota Slovanov | |
| Čureja Drahomír | 76 | 2.15 % | Független | |
| Lešková Monika | 46 | 1.30 % | SNS | |
| Geci Marián | 28 | 0.79 % | Független | |
| Stanko Ján | 22 | 0.62 % | SLOVEXIT | |
| Ištok Jozef | 13 | 0.37 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 4 | 0.11 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 8
Érvényes szavazólap: 3 722
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hrabčák Marek | 1 894 | 50.89 % | Független | ||
| Repaský Michal | 1 591 | 42.75 % | Független | ||
| Radačovský Erik | 1 499 | 40.27 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Kanuščák Jozef | 1 033 | 27.75 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Fabián Miroslav | 779 | 20.93 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ernst Radoslav | 671 | 18.03 % | Független | ||
| Jánošík Vladimír | 557 | 14.97 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Magyar Ladislav | 507 | 13.62 % | SMER - SD | ||
| Jurková Otília | 496 | 13.33 % | SV | ||
| Šoltys Jaroslav | 417 | 11.20 % | Független | ||
| Mikolaj Daniel | 388 | 10.42 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kokoruďová Júlia | 322 | 8.65 % | Független | ||
| Genčúr Stanislav | 316 | 8.49 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Karabinoš Slavomír | 309 | 8.30 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Kandráč Peter | 267 | 7.17 % | SMER - SD | ||
| Džačovská Zuzana | 256 | 6.88 % | Független | ||
| Hovanec Milan | 220 | 5.91 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kandráč Marek | 218 | 5.86 % | Független | ||
| Reištetter Slavomír | 181 | 4.86 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bujňák Maroš | 173 | 4.65 % | SNS | ||
| Goliaš Ľubomír | 165 | 4.43 % | Jednota Slovanov | ||
| Bucko Michal | 154 | 4.14 % | REPUBLIKA | ||
| Vandžura Peter | 144 | 3.87 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Dudič Marián | 141 | 3.79 % | SV | ||
| Cuprák Elemír | 122 | 3.28 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 1 237 | 20.98% |
| HLAS - SD | 1 056 | 17.91% |
| KDH | 762 | 12.92% |
| OĽANO-NOVA | 733 | 12.43% |
| PS | 725 | 12.29% |
| SNS | 379 | 6.43% |
| REPUBLIKA | 309 | 5.24% |
| SaS | 253 | 4.29% |
| Demokrati | 168 | 2.85% |
| SME RODINA | 155 | 2.63% |
| LSNS | 32 | 0.54% |
| MK | 3 | 0.05% |
| Egyéb | 85 | 1.44% |
| Érvényes szavazatok | 5 897 |
Kisszebeni járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 9 511
Választási részvétel: 48.87 %
Bedobott boríték: 4 648Érvényes szavazólap: 4 618
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 1 826 | 39.54 % | |
| Pellegrini Peter | 1 826 | 39.54 % | |
| Harabin Štefan | 661 | 14.31 % | |
| Matovič Igor | 117 | 2.53 % | |
| Kubiš Ján | 98 | 2.12 % | |
| Dubovský Patrik | 49 | 1.06 % | |
| Kotleba Marian | 30 | 0.65 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 5 | 0.11 % | |
| Náhlik Milan | 3 | 0.06 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 3 | 0.06 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 9 448
Választási részvétel: 29.18 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 712 | 26.54 % |
| PS | 506 | 18.86 % |
| KDH | 397 | 14.80 % |
| REPUBLIKA | 355 | 13.23 % |
| HLAS - SD | 216 | 8.05 % |
| Demokrati | 153 | 5.70 % |
| SaS | 92 | 3.43 % |
| SNS | 70 | 2.61 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 63 | 2.35 % |
| KÚ | 44 | 1.64 % |
| ZR | 25 | 0.93 % |
| PATRIOT | 19 | 0.71 % |
| ĽSNS | 7 | 0.26 % |
| KSS | 6 | 0.22 % |
| Socialisti | 4 | 0.15 % |
| Volt SK | 4 | 0.15 % |
| MySlovensko | 2 | 0.07 % |
| SDKÚ - DS | 2 | 0.07 % |
| SOS | 2 | 0.07 % |
| SĽS | 2 | 0.07 % |
| SRDCE - SNJ | 2 | 0.07 % |
| Érvényes szavazatok | 2 683 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 375 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 333 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 284 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 280 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 273 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 228 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 181 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 160 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 158 | ||
| Hojsík Martin | PS | 127 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 112 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 107 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 93 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 84 | ||
| Novotná Alena | KDH | 83 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 78 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 69 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 67 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 66 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 62 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 62 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 59 | ||
| Karas Viliam | KDH | 57 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 57 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 47 |


