Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Ovčie
Koordináták:
48.96308899, 20.97696686
Terület:
3,16 km2
Rang:
község
Népesség:
670
Tszf. magasság:
479 m
Körzethívószám:
+421 (0) 51
Irányítószám:
08238
Település kód:
524999
Szervezeti azonosító:
327581
Névelőfordulások
1773
Kiss-Vitéz, Owče,
1786
Kisch-Witéz, Owcze,
1808
Kis-Vitéz, Malé Witězowce,
1863
Kisvitéz,
1920
Ovče, Ovčie,
1927
Ovčie
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Ovčie) 32
Telefon: 0517911207
Fax: 0517911207
E-mail: [email protected]
Honlap: ovcie.sk/
Cím: (Ovčie) 32
Telefon: 0517911207
Fax: 0517911207
E-mail: [email protected]
Honlap: ovcie.sk/
Polgármester:
Jenča Eduard (KDH)
Jenča Eduard (KDH)
Képviselő-testület:
Adamová Veronika (KDH)
Baloga Marek (SNS)
Balogová Mária (SLOVENSKO, SaS)
Haľková Jozefína (SLOVENSKO, SaS)
Kraľ Lukáš (REPUBLIKA)
Magda Jozef (SNS)
Šimčík Stanislav (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 631 | 95% |
| romák | 2 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 26 | 4% |
| összlétszám | 661 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Farkaš Ján
SMER
Farkaš Ján
SMER-SD
Jenča Eduard
KDH
Jenča Eduard
KDH
Jenča Eduard
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 534
Választási részvétel: 74.16 %
Kiadott boríték: 396
Bedobott boríték: 396Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 391
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Jenča Eduard | 242 | 61.89 % | KDH | |
| Farkaš Ján | 149 | 38.11 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Haľková Jozefína | 1. körzet | 207 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Šimčík Stanislav | 1. körzet | 189 | KDH | ||
| Adamová Veronika | 1. körzet | 180 | KDH | ||
| Magda Jozef | 1. körzet | 160 | SNS | ||
| Balogová Mária | 1. körzet | 142 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Baloga Marek | 1. körzet | 136 | SNS | ||
| Kraľ Lukáš | 1. körzet | 127 | REPUBLIKA | ||
| Bednarik Michal | 1. körzet | 126 | KDH | ||
| Čigarská Jana | 1. körzet | 121 | SLOVENSKO, SaS | ||
| Gal Martin | 1. körzet | 118 | KDH | ||
| Eliašová Klaudia | 1. körzet | 79 | KDH | ||
| Ivanko Rastislav | 1. körzet | 70 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 534
Választási részvétel: 74.16 %
Bedobott boríték: 395Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 338
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 187 | 55.33 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 136 | 40.24 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 5 | 1.48 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 3 | 0.89 % | Független | |
| Lešková Monika | 3 | 0.89 % | SNS | |
| Geci Marián | 1 | 0.30 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.30 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.30 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.30 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 311
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Eliáš Richard | 121 | 38.91 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Viazanková Gabriela | 84 | 27.01 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Filipák Martin | 69 | 22.19 % | Független | ||
| Turčanová Andrea | 65 | 20.90 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čech Vladimír | 52 | 16.72 % | SNS | ||
| Toďor Ľubomír | 51 | 16.40 % | Független | ||
| Benko Miroslav | 44 | 14.15 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hagyari Pavel | 37 | 11.90 % | Független | ||
| Eštočák Martin | 31 | 9.97 % | Független | ||
| Paľa Gabriel | 31 | 9.97 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Miženko Ondrej | 29 | 9.32 % | SNS | ||
| Gmitro Martin | 25 | 8.04 % | Független | ||
| Chlapeček Emil | 25 | 8.04 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Lukáč Jozef | 25 | 8.04 % | Független | ||
| Šesták Stanislav | 24 | 7.72 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Leščáková Viera | 23 | 7.40 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Pribula Peter | 23 | 7.40 % | SNS | ||
| Višňovský Peter | 23 | 7.40 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Andrejčák Imrich | 21 | 6.75 % | REPUBLIKA | ||
| Mochnacký Rastislav | 21 | 6.75 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Cvengroš Peter | 20 | 6.43 % | Független | ||
| Hvizdoš Miroslav | 20 | 6.43 % | SNS | ||
| Adamčák Ondrej | 19 | 6.11 % | SMER - SD | ||
| Ahlers Ján | 19 | 6.11 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Damankoš Marián | 19 | 6.11 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 106 | 25.98% |
| SMER SD | 77 | 18.87% |
| HLAS - SD | 57 | 13.97% |
| OĽANO-NOVA | 54 | 13.24% |
| REPUBLIKA | 33 | 8.09% |
| SNS | 25 | 6.13% |
| PS | 23 | 5.64% |
| SME RODINA | 15 | 3.68% |
| Demokrati | 7 | 1.72% |
| Modrí, Most-Híd | 4 | 0.98% |
| SaS | 2 | 0.49% |
| KSS | 2 | 0.49% |
| Egyéb | 3 | 0.74% |
| Érvényes szavazatok | 408 |
Eperjesi járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 528
Választási részvétel: 61.74 %
Bedobott boríték: 326Érvényes szavazólap: 324
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 132 | 40.74 % | |
| Pellegrini Peter | 114 | 35.19 % | |
| Harabin Štefan | 37 | 11.42 % | |
| Kubiš Ján | 20 | 6.17 % | |
| Matovič Igor | 15 | 4.63 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 1.54 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.31 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 530
Választási részvétel: 28.30 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 35 | 24.31 % |
| SMER - SD | 29 | 20.14 % |
| REPUBLIKA | 26 | 18.06 % |
| KDH | 23 | 15.97 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 4.86 % |
| Demokrati | 6 | 4.17 % |
| HLAS - SD | 5 | 3.47 % |
| KÚ | 3 | 2.08 % |
| SaS | 3 | 2.08 % |
| PATRIOT | 2 | 1.39 % |
| SNS | 2 | 1.39 % |
| MySlovensko | 1 | 0.69 % |
| ĽSNS | 1 | 0.69 % |
| KSS | 1 | 0.69 % |
| Érvényes szavazatok | 144 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 23 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 23 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 17 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 15 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 15 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 14 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 13 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 9 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 8 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 8 | ||
| Hojsík Martin | PS | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 4 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 4 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 3 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 3 | ||
| Kocúr Miroslav | PS | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Heredoš Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 2 |


