Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kováčová
Koordináták:
48.60161591, 19.10457230
Terület:
7,15 km2
Rang:
község
Népesség:
1531
Tszf. magasság:
306 m
Körzethívószám:
+421 (0) 45
Irányítószám:
96237
Település kód:
518506
Szervezeti azonosító:
320005
Adóazonosító:
2021339331
Névelőfordulások
1773
Kovacsova,
1786
Kowacschowa,
1808
Kovácsova, Kowáčowá,
1863
Kovácsová,
1873
Kovacsova,
1888
Kovácsfalva,
1920
Kováčova,
1927
Kováčová
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kúpelná) 12
Telefon: 0455445317
Fax: 0455445317
E-mail: [email protected]
Honlap: kovacova.sk/
Cím: (Kúpelná) 12
Telefon: 0455445317
Fax: 0455445317
E-mail: [email protected]
Honlap: kovacova.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-12:00; 13:00-16:00Zárva
Kedd: 8:00-12:00; 13:00-16:00
Szerda: 8:00-12:00; 13:00-16:00
Csütörtök: 8:00-12:00; 13:00-16:00
Péntek: 8:00-12:00; 13:00-13:00
Polgármester:
Izrael Ján (KDH)
Izrael Ján (KDH)
Képviselő-testület:
Ambroz Matej (Független)
Bučko Kamil (Független)
Gombalová Katarína Zuzana (Független)
Hrbáľ Peter (Független)
Jurigová Vrťová Katarína (KDH)
Mesiarik Miroslav (KDH)
Vaco Marián (KDH)
Zapletal Marek (Független)
Zvara Ján (SNS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 3 | 0% |
| szlovákok | 1 490 | 96% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 7 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 10 | 1% |
| ismeretlen | 40 | 3% |
| összlétszám | 1 552 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Brachna Slavomír
ĽS-HZDS
Izrael Ján
KDH
Izrael Ján
KDH
Izrael Ján
KDH
Izrael Ján
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 1420
Választási részvétel: 48.73 %
Kiadott boríték: 692
Bedobott boríték: 690Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 545
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Izrael Ján | 545 | 100.00 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hrbáľ Peter | 1. körzet | 330 | Független | ||
| Jurigová Vrťová Katarína | 1. körzet | 318 | KDH | ||
| Bučko Kamil | 1. körzet | 285 | Független | ||
| Gombalová Katarína Zuzana | 1. körzet | 279 | Független | ||
| Vaco Marián | 1. körzet | 271 | KDH | ||
| Zvara Ján | 1. körzet | 264 | SNS | ||
| Zapletal Marek | 1. körzet | 233 | Független | ||
| Ambroz Matej | 1. körzet | 222 | Független | ||
| Mesiarik Miroslav | 1. körzet | 213 | KDH | ||
| Puškár Ivan | 1. körzet | 187 | Független | ||
| Nemec Martin | 1. körzet | 183 | KDH | ||
| Harík Ján | 1. körzet | 168 | Független | ||
| Hajko František | 1. körzet | 163 | KDH | ||
| Sliacky Ján | 1. körzet | 147 | KDH | ||
| Mitter Miroslav | 1. körzet | 143 | KDH | ||
| Cibula Igor | 1. körzet | 132 | SaS | ||
| Mesároš Marek | 1. körzet | 111 | SMER - SD | ||
| Tulák Slavomír | 1. körzet | 109 | Független | ||
| Lupták Andrej | 1. körzet | 72 | SMER - SD | ||
| Zubaj Viktor | 1. körzet | 69 | SNS | ||
| Libiak Ján | 1. körzet | 65 | Jednota Slovanov | ||
| Šujanský Peter | 1. körzet | 65 | PRAVDA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 420
Választási részvétel: 45.77 %
Bedobott boríték: 650Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 610
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 494 | 80.98 % | Független | |
| Suja Miroslav | 46 | 7.54 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 38 | 6.23 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 14 | 2.30 % | SV | |
| Albert Michal | 10 | 1.64 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 5 | 0.82 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 3 | 0.49 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 11
Érvényes szavazólap: 615
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Beljak Ján | 302 | 49.11 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Balkovičová Lenka | 233 | 37.89 % | Független | ||
| Košík Peter | 182 | 29.59 % | Független | ||
| Kaliská Elena | 162 | 26.34 % | Független | ||
| Snopko Matej | 150 | 24.39 % | Független | ||
| Ježík Jozef | 143 | 23.25 % | SMER - SD, SNS | ||
| Záchenská Denisa | 143 | 23.25 % | Független | ||
| Moumani Samir | 126 | 20.49 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ďuriš Tomáš | 111 | 18.05 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kosová Ingrid | 103 | 16.75 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Várošík Michal | 80 | 13.01 % | Független | ||
| Laško Patrik | 79 | 12.85 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Laššáková Tímea | 76 | 12.36 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kusein Miroslav | 61 | 9.92 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Matuška Martin | 60 | 9.76 % | Független | ||
| Orolín Ján | 52 | 8.46 % | SMER - SD, SNS | ||
| Gonda Dušan | 47 | 7.64 % | SMER - SD, SNS | ||
| Hanuska Slavomír | 40 | 6.50 % | SMER - SD, SNS | ||
| Kováč Miroslav | 40 | 6.50 % | Független | ||
| Repko Štefan | 27 | 4.39 % | SMER - SD, SNS | ||
| Kišfaluši Dušan | 23 | 3.74 % | REPUBLIKA | ||
| Miartuš Richard | 22 | 3.58 % | Független | ||
| Kyseľ Sára Mária Hildegarda | 14 | 2.28 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kancír Marek | 11 | 1.79 % | KSS | ||
| Schlosár Rastislav | 11 | 1.79 % | ĽS Naše Slovensko |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 237 | 19.97% |
| HLAS - SD | 221 | 18.62% |
| PS | 212 | 17.86% |
| KDH | 136 | 11.46% |
| SNS | 102 | 8.59% |
| SaS | 84 | 7.08% |
| OĽANO-NOVA | 57 | 4.80% |
| Demokrati | 46 | 3.88% |
| SME RODINA | 37 | 3.12% |
| REPUBLIKA | 27 | 2.27% |
| LSNS | 8 | 0.67% |
| MK | 1 | 0.08% |
| Egyéb | 19 | 1.60% |
| Érvényes szavazatok | 1 187 |
Zólyomi járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 1 452
Választási részvétel: 67.01 %
Bedobott boríték: 973Érvényes szavazólap: 966
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 480 | 49.69 % | |
| Pellegrini Peter | 326 | 33.75 % | |
| Harabin Štefan | 102 | 10.56 % | |
| Kubiš Ján | 33 | 3.42 % | |
| Matovič Igor | 11 | 1.14 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 0.62 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 0.52 % | |
| Forró Krisztián | 2 | 0.21 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.10 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 452
Választási részvétel: 48.48 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 202 | 29.11 % |
| SMER - SD | 161 | 23.20 % |
| REPUBLIKA | 75 | 10.81 % |
| KDH | 73 | 10.52 % |
| HLAS - SD | 57 | 8.21 % |
| SaS | 42 | 6.05 % |
| Demokrati | 30 | 4.32 % |
| SNS | 14 | 2.02 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 14 | 2.02 % |
| ĽSNS | 8 | 1.15 % |
| Volt SK | 6 | 0.86 % |
| ZR | 4 | 0.58 % |
| PATRIOT | 3 | 0.43 % |
| KÚ | 3 | 0.43 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.14 % |
| KSS | 1 | 0.14 % |
| Érvényes szavazatok | 694 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 145 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 91 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 71 | ||
| Wiezik Michal | PS | 56 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 54 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 53 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 46 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 46 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 41 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 29 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 25 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 24 | ||
| Sulík Richard | SaS | 23 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 22 | ||
| Hojsík Martin | PS | 22 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 22 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 21 | ||
| Berčík Jakub | KDH | 21 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 20 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 19 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 17 | ||
| Karas Viliam | KDH | 16 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 13 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 11 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 11 |
