Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Lackovce
Koordináták:
48.94039536, 21.95684242
Terület:
3,6 km2
Rang:
község
Népesség:
707
Tszf. magasság:
157 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
06601
Település kód:
582140
Szervezeti azonosító:
37791699
Adóazonosító:
2021545361
Névelőfordulások
1773
Homonna, Humenne,
1773
Láczfalva, Laczkowcze,
1786
Humenau, Humenne, Hommona,
1786
Laczfalwa, Laczkowcze,
1808
Homonna, Homenau, Humenné,
1808
Laczfalva, Lackowce,
1863
Homonna,
1863
Lácfalva,
1873
Lacfalva,
1888
Lácfalva,
1920
Humenné
1920
Lackovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Lackovce) 37
Telefon: 0577750395
Fax: 0577755268
E-mail: [email protected]
Honlap: lackovce.sk/
Cím: (Lackovce) 37
Telefon: 0577750395
Fax: 0577755268
E-mail: [email protected]
Honlap: lackovce.sk/
Polgármester:
Hofericová Ľuboslava (Független)
Hofericová Ľuboslava (Független)
Képviselő-testület:
Džurbalová Adriána (KDH)
Malackaničová Gabriela (HLAS - sociálna demokracia)
Nazad Jozef (KDH)
Olach Pavol (KDH)
Rajnič Pavol (KDH)
Škumanič Michal (SMER - SD)
Židó Marián (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 789 | 95% |
| ruszinok | 21 | 3% |
| ukránok | 8 | 1% |
| csehek | 4 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| egyéb | 4 | 0% |
| ismeretlen | 6 | 1% |
| összlétszám | 834 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Hofericová Ľuboslava
Független
Hofericová Ľuboslava
Független
Hofericová Ľuboslava
Független
Hofericová Ľuboslava
Független
Hofericová Ľuboslava
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 764
Választási részvétel: 72.51 %
Kiadott boríték: 554
Bedobott boríték: 550Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 541
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hofericová Ľuboslava | 396 | 73.20 % | Független | |
| Ulipová Jana | 145 | 26.80 % | SLOVENSKO, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, NOVA, Konzervatívci |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Nazad Jozef | 1. körzet | 321 | KDH | ||
| Rajnič Pavol | 1. körzet | 305 | KDH | ||
| Malackaničová Gabriela | 1. körzet | 302 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Židó Marián | 1. körzet | 296 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Olach Pavol | 1. körzet | 293 | KDH | ||
| Škumanič Michal | 1. körzet | 281 | SMER - SD | ||
| Džurbalová Adriána | 1. körzet | 228 | KDH | ||
| Danko Michal | 1. körzet | 216 | Független | ||
| Ulipová Jana | 1. körzet | 207 | SLOVENSKO, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, NOVA, Konzervatívci | ||
| Kubík Jaroslav | 1. körzet | 150 | Független | ||
| Burda Márius | 1. körzet | 140 | SLOVENSKO, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, NOVA, Konzervatívci | ||
| Durkotová Mária | 1. körzet | 132 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Merga Július | 1. körzet | 122 | SNS | ||
| Majický Viktor | 1. körzet | 118 | SLOVENSKO, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, NOVA, Konzervatívci | ||
| Jakubov Martin | 1. körzet | 111 | SLOVENSKO, SaS, Demokrati, ZA ĽUDÍ, NOVA, Konzervatívci | ||
| Luksaj Jozef | 1. körzet | 81 | Független | ||
| Karcaba Branislav | 1. körzet | 58 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 764
Választási részvétel: 72.51 %
Bedobott boríték: 548Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 481
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 260 | 54.05 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 180 | 37.42 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 21 | 4.37 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 7 | 1.46 % | TÍM KOŠICE | |
| Geci Marián | 4 | 0.83 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 3 | 0.62 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 0.42 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 2 | 0.42 % | SNS | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.21 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.21 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 2
Érvényes szavazólap: 499
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jeňo Lukáš | 191 | 38.28 % | Független | ||
| Ulipová Jana | 177 | 35.47 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Sukeľová Lucia | 113 | 22.65 % | Független | ||
| Vaľová Jana | 113 | 22.65 % | SMER - SD | ||
| Hoptová Luciána | 104 | 20.84 % | ÚSVIT | ||
| Mudry Ondrej | 97 | 19.44 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Babin Michal | 85 | 17.03 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Trebišovská Marianna | 81 | 16.23 % | Független | ||
| Focko Tibor | 78 | 15.63 % | SMER - SD | ||
| Hopta Ivo | 76 | 15.23 % | Független | ||
| Demjan Peter | 53 | 10.62 % | REPUBLIKA | ||
| Čerevková Simona | 51 | 10.22 % | PRAVDA | ||
| Hamaďaková Monika | 45 | 9.02 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hopta Tomáš | 44 | 8.82 % | Független | ||
| Šudík Tomáš | 44 | 8.82 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Beca Ľubomír | 40 | 8.02 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lichman Martin | 39 | 7.82 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Pichoňský Peter | 35 | 7.01 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Druga Michal | 34 | 6.81 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Karas Ľuboš | 34 | 6.81 % | Független | ||
| Fedorko Jozef | 31 | 6.21 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gavulič Daniel | 31 | 6.21 % | SMER - SD | ||
| Čiževský Eugen | 29 | 5.81 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihalík Ján | 25 | 5.01 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Novák Slavomír | 24 | 4.81 % | Progresívne Slovensko, Demokrati |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 132 | 26.40% |
| KDH | 75 | 15.00% |
| PS | 65 | 13.00% |
| HLAS - SD | 63 | 12.60% |
| OĽANO-NOVA | 42 | 8.40% |
| SNS | 40 | 8.00% |
| SaS | 22 | 4.40% |
| REPUBLIKA | 20 | 4.00% |
| Demokrati | 17 | 3.40% |
| SME RODINA | 9 | 1.80% |
| Modrí, Most-Híd | 7 | 1.40% |
| Egyéb | 8 | 1.60% |
| Érvényes szavazatok | 500 |
Homonnai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 686
Választási részvétel: 57.14 %
Bedobott boríték: 392Érvényes szavazólap: 390
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 170 | 43.59 % | |
| Korčok Ivan | 163 | 41.79 % | |
| Harabin Štefan | 42 | 10.77 % | |
| Matovič Igor | 8 | 2.05 % | |
| Kubiš Ján | 5 | 1.28 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.51 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 707
Választási részvétel: 37.91 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 72 | 27.48 % |
| PS | 62 | 23.66 % |
| REPUBLIKA | 34 | 12.98 % |
| KDH | 30 | 11.45 % |
| Demokrati | 19 | 7.25 % |
| HLAS - SD | 18 | 6.87 % |
| SaS | 8 | 3.05 % |
| ZR | 7 | 2.67 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 1.91 % |
| SNS | 4 | 1.53 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.38 % |
| KSS | 1 | 0.38 % |
| KÚ | 1 | 0.38 % |
| Érvényes szavazatok | 262 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 50 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 47 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 30 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 28 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 24 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 21 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 20 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 18 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 17 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 10 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 10 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 9 | ||
| Hojsík Martin | PS | 9 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 8 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 7 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 6 | ||
| Hrušovský Štefan | ZR | 6 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 6 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Baránek Ján | ZR | 5 | ||
| Karas Viliam | KDH | 5 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 4 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 4 | ||
| Huďo Ľubomír | REPUBLIKA | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 |


