Áttekintés
Losonci járás
kisközség
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
Lónya Bánya. Magyar falu Nógrád Vármegyében, birtokosai több Uraságok, lakosai katolikusok, és reformátusok. Határja középszerű, ’s vagyonnyai is hasonlók lévén, második Osztálybéli.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Lónyabánya (Lowinobánya), tót falu, Nógrád vmegyében, a beszterczei országutban, Vámosfalvához 1/2 óra, kies völgyben, fél hold formában a legtermékenyebb rétek által környezve, északi oldalon pedig nagyobb hegyek láthatók, mellyek a Sztrebona hegylánczolattal függenek egybe. Határa 3741 hold, mellyből beltelek 43 h., szántóföldek, mellyek jobbára dombokon feküsznek 1054 h., rét 287 h., erdő 2253 h., legelő 94 h., árkok 10 hold.
Közigazgatás
Cím: (SNP) 356/1
Telefon: 0474512515
E-mail: [email protected]
Honlap: lovinobana.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-17:00
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 7:30-13:30
Valachová Andrea (KDH)
Nemzetiség
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 5 | 0% |
| szlovákok | 1 839 | 95% |
| romák | 19 | 1% |
| ukránok | 3 | 0% |
| csehek | 4 | 0% |
| németek | 2 | 0% |
| egyéb | 2 | 0% |
| ismeretlen | 61 | 3% |
| összlétszám | 1 935 |
Választások
Választásra jogosult: 1527
Választási részvétel: 49.71 %
Kiadott boríték: 759
Bedobott boríték: 759Polgármester
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Valachová Andrea | 337 | 45.17 % | KDH | |
| Koška Lukáš | 143 | 19.17 % | Független | |
| Alberti Milan | 113 | 15.15 % | Független | |
| Mičianik Pavel | 79 | 10.59 % | Független | |
| Tkáč Ľubomír | 74 | 9.92 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baláž Ján | 1. körzet | 470 | KDH | ||
| Valachová Andrea | 1. körzet | 372 | KDH | ||
| Koška Lukáš | 1. körzet | 344 | Független | ||
| Gabľas Pavol | 1. körzet | 285 | Független | ||
| Mičianik Pavel | 1. körzet | 271 | Független | ||
| Gabľas Pavol | 1. körzet | 250 | REPUBLIKA | ||
| Kováčik Ľubomír | 1. körzet | 244 | SMER - SD | ||
| Mánik Vladimír | 1. körzet | 238 | SMER - SD | ||
| Rafaj Matej | 1. körzet | 223 | REPUBLIKA | ||
| Palečka Ján | 1. körzet | 206 | KDH | ||
| Špaňhelová Mária | 1. körzet | 178 | Független | ||
| Tkáč Ľubomír | 1. körzet | 171 | SMER - SD | ||
| Štrbová Danica | 1. körzet | 156 | Független | ||
| Albertiová Monika | 1. körzet | 139 | SNS | ||
| Čipčala Jozef | 1. körzet | 128 | Független | ||
| Drugdová Lucia | 1. körzet | 115 | SMER - SD | ||
| Čipčalová Katarína | 1. körzet | 103 | Független | ||
| Kýpeť Jozef | 1. körzet | 102 | SMER - SD | ||
| Kršiaková Jana | 1. körzet | 89 | SMER - SD | ||
| Kýpeťová Martina | 1. körzet | 51 | SMER - SD |
Választásra jogosult: 1 527
Választási részvétel: 47.09 %
Bedobott boríték: 719Elnökválasztás
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 323 | 49.69 % | Független | |
| Suja Miroslav | 108 | 16.62 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 93 | 14.31 % | SV | |
| Albert Michal | 57 | 8.77 % | Bratia Slovenska | |
| Kotleba Marian | 55 | 8.46 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Plančík Peter | 8 | 1.23 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 6 | 0.92 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Alberti Milan | 383 | 59.94 % | Független | ||
| Pelč Juraj | 207 | 32.39 % | Független | ||
| Križo Pavol | 199 | 31.14 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mičko Karol | 147 | 23.00 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Čerpák Marian | 124 | 19.41 % | SMER - SD, SNS | ||
| Malatinec Miroslav | 122 | 19.09 % | SMER - SD, SNS | ||
| Baculík Pavol | 102 | 15.96 % | NOVA | ||
| Haláková Jana | 90 | 14.08 % | SMER - SD, SNS | ||
| Spodniak Milan | 74 | 11.58 % | REPUBLIKA | ||
| Endrődyová Renáta | 64 | 10.02 % | Független | ||
| Brada Miroslav | 55 | 8.61 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Bohinská Naďa | 54 | 8.45 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Moravčíková Andrea | 54 | 8.45 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Agócs Attila | 50 | 7.82 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Kramec Jozef | 48 | 7.51 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Janík Pavol | 47 | 7.36 % | REPUBLIKA | ||
| Šebian Martin | 47 | 7.36 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kováč Michal | 46 | 7.20 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Marko Radomír | 38 | 5.95 % | REPUBLIKA | ||
| Čavoj Lukáš | 35 | 5.48 % | DS-ODS | ||
| Hrdlička Branislav | 32 | 5.01 % | NOVA | ||
| Kelemen Michal | 29 | 4.54 % | SME RODINA | ||
| Lásková Lucia | 29 | 4.54 % | KRAJINA | ||
| Šurik Tomáš | 23 | 3.60 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Csúsz Péter | 12 | 1.88 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 305 | 35.84% |
| HLAS - SD | 191 | 22.44% |
| PS | 77 | 9.05% |
| OĽANO-NOVA | 72 | 8.46% |
| REPUBLIKA | 54 | 6.35% |
| SNS | 40 | 4.70% |
| KDH | 25 | 2.94% |
| SaS | 21 | 2.47% |
| SME RODINA | 20 | 2.35% |
| LSNS | 9 | 1.06% |
| SPRAVODLIVOSŤ | 8 | 0.94% |
| Demokrati | 7 | 0.82% |
| Piráti | 6 | 0.71% |
| KSS | 5 | 0.59% |
| MK | 1 | 0.12% |
| Egyéb | 10 | 1.18% |
| Érvényes szavazatok | 851 |
Választásra jogosult: 1 515
Választási részvétel: 44.29 %
Bedobott boríték: 671| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 381 | 56.95 % | |
| Korčok Ivan | 158 | 23.62 % | |
| Harabin Štefan | 98 | 14.65 % | |
| Kubiš Ján | 11 | 1.64 % | |
| Matovič Igor | 11 | 1.64 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 0.75 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.30 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.15 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.15 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.15 % |
Választásra jogosult: 1 519
Választási részvétel: 27.25 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 178 | 43.84 % |
| PS | 63 | 15.52 % |
| REPUBLIKA | 58 | 14.29 % |
| HLAS - SD | 31 | 7.64 % |
| Demokrati | 19 | 4.68 % |
| KDH | 15 | 3.69 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 2.71 % |
| SaS | 9 | 2.22 % |
| SNS | 8 | 1.97 % |
| ĽSNS | 3 | 0.74 % |
| ZR | 3 | 0.74 % |
| PATRIOT | 2 | 0.49 % |
| MySlovensko | 2 | 0.49 % |
| KÚ | 2 | 0.49 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.25 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.25 % |
| Érvényes szavazatok | 406 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 92 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 72 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 54 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 47 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 45 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 42 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 42 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 21 | ||
| Hojsík Martin | PS | 16 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 13 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 12 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 12 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 9 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 8 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 7 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 7 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 6 | ||
| Mičko Karol | KDH | 6 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 5 | ||
| Sulík Richard | SaS | 5 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 5 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 4 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 4 |


