Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľké Kozmálovce
1918 előtti vármegye, járás, rang:
Bars vármegye
Lévai járás
kisközség
Lévai járás
kisközség
Koordináták:
48.27256775, 18.53767204
Terület:
5,92 km2
Rang:
község
Népesség:
696
Tszf. magasság:
172 m
Körzethívószám:
+421 (0) 36
Irányítószám:
93521
Település kód:
581160
Szervezeti azonosító:
34076743
Adóazonosító:
2021030671
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Nagy-Koszmály, Bars m. tót falu, a Garan bal partján: 461 kath. lak. Róna határja szép rétekkel, és szántóföldekkel bir. F. u. gr. Migazzi. Ut. p. Léva.
Névelőfordulások
1773
Nagy-Kozmál, Nagy-Koszmál, Welke Kozmalowcze,
1786
Nagy-Kozmal, Welké Kozmalowcze,
1808
Nagy-Koszmál, Welké Kozmálowce,
1863
Nagykoszmály,
1920
Veľké Kosmalovce,
1927
Veľké Kozmálovce
1995
Veľké Kozmálovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Veľké Kozmálovce) 178
Telefon: 0366342331
Fax: 0366342502
E-mail: [email protected]
Honlap: velkekozmalovce.sk
Cím: (Veľké Kozmálovce) 178
Telefon: 0366342331
Fax: 0366342502
E-mail: [email protected]
Honlap: velkekozmalovce.sk
Polgármester:
Báťa Tomáš (Független)
Báťa Tomáš (Független)
Képviselő-testület:
Bátovský Ján (Független)
Bujna Erik (Független)
Graus Martin (Független)
Holka Michal (Független)
Jančová Zlatica (Független)
Kapraľ Lukáš (Független)
Molnár Jozef (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 4 | 1% |
| szlovákok | 705 | 98% |
| romák | 1 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 5 | 1% |
| összlétszám | 718 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Fialová Margita
SNS, SMER
Síkeľa Ľubomír
SIEŤ, KDH, SNS
Báťa Tomáš
Független
Báťa Tomáš
Független
Báťa Tomáš
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 634
Választási részvétel: 50.00 %
Kiadott boríték: 317
Bedobott boríték: 317Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 304
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Báťa Tomáš | 304 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jančová Zlatica | 1. körzet | 254 | Független | ||
| Bujna Erik | 1. körzet | 235 | Független | ||
| Kapraľ Lukáš | 1. körzet | 227 | Független | ||
| Graus Martin | 1. körzet | 224 | Független | ||
| Holka Michal | 1. körzet | 222 | Független | ||
| Molnár Jozef | 1. körzet | 215 | Független | ||
| Bátovský Ján | 1. körzet | 197 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 634
Választási részvétel: 47.48 %
Bedobott boríték: 301Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 283
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Becík Branislav | 179 | 63.25 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, REPUBLIKA, PRAVDA, Bratia Slovenska | |
| Varga Henrich | 77 | 27.21 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | |
| Blaško Erik | 9 | 3.18 % | Jednota Slovanov | |
| Čuláková Jolana | 9 | 3.18 % | Független | |
| Švec Róbert | 6 | 2.12 % | Slovenské Hnutie Obrody | |
| Suchan Karol | 2 | 0.71 % | SLOVEXIT | |
| Csenger Tibor | 1 | 0.35 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 2
Érvényes szavazólap: 289
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Štefan Peter | 96 | 33.22 % | Független | ||
| Kupči Miroslav | 90 | 31.14 % | Független | ||
| Bajo Holečková Martina | 82 | 28.37 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Bátovský Martin | 77 | 26.64 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Chudý Jozef | 77 | 26.64 % | Független | ||
| Kollár Roman | 74 | 25.61 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Éhn Peter | 69 | 23.88 % | Független | ||
| Szalma Ervín | 68 | 23.53 % | Független | ||
| Lecká Martina | 65 | 22.49 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Seneši Miloš | 63 | 21.80 % | Független | ||
| Kuny Vladimír | 58 | 20.07 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Éhn Jaroslav | 55 | 19.03 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Bielik Hajdamárová Eva | 52 | 17.99 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Burčo Peter | 51 | 17.65 % | Független | ||
| Daniš Dušan | 49 | 16.96 % | Független | ||
| Trňanová Daniela | 46 | 15.92 % | Független | ||
| Földi Gabriel | 43 | 14.88 % | Független | ||
| Števková Petra | 39 | 13.49 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Mančík Gabriel | 38 | 13.15 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Benček Peter | 33 | 11.42 % | Független | ||
| Kováčiková Zuzana | 31 | 10.73 % | Független | ||
| Kuriačková Mária | 31 | 10.73 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Zaujec Miloš | 31 | 10.73 % | Független | ||
| Krtík Ján | 30 | 10.38 % | Független | ||
| Földesi Marek | 27 | 9.34 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 105 | 23.44% |
| HLAS - SD | 66 | 14.73% |
| PS | 65 | 14.51% |
| KDH | 52 | 11.61% |
| SNS | 35 | 7.81% |
| OĽANO-NOVA | 35 | 7.81% |
| REPUBLIKA | 27 | 6.03% |
| Demokrati | 24 | 5.36% |
| SaS | 14 | 3.13% |
| SME RODINA | 14 | 3.13% |
| Piráti | 4 | 0.89% |
| LSNS | 2 | 0.45% |
| KSS | 2 | 0.45% |
| Egyéb | 3 | 0.67% |
| Érvényes szavazatok | 448 |
Lévai járás
Nyitrai kerület
Választásra jogosult: 604
Választási részvétel: 64.40 %
Bedobott boríték: 389Érvényes szavazólap: 388
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 156 | 40.21 % | |
| Pellegrini Peter | 154 | 39.69 % | |
| Harabin Štefan | 52 | 13.40 % | |
| Kubiš Ján | 9 | 2.32 % | |
| Matovič Igor | 9 | 2.32 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 1.29 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.26 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.26 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.26 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 606
Választási részvétel: 48.35 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 66 | 23.24 % |
| PS | 55 | 19.37 % |
| Demokrati | 31 | 10.92 % |
| REPUBLIKA | 31 | 10.92 % |
| KDH | 31 | 10.92 % |
| HLAS - SD | 30 | 10.56 % |
| ZR | 16 | 5.63 % |
| SaS | 12 | 4.23 % |
| SNS | 5 | 1.76 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 1.41 % |
| MySlovensko | 1 | 0.35 % |
| SOS | 1 | 0.35 % |
| KÚ | 1 | 0.35 % |
| Érvényes szavazatok | 284 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 28 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 28 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 26 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 26 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 26 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 24 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 22 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 17 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 13 | ||
| Baránek Ján | ZR | 13 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 12 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 11 | ||
| Štubniak Juraj | ZR | 10 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 9 | ||
| Hojsík Martin | PS | 9 | ||
| Sulík Richard | SaS | 8 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 7 | ||
| Karas Viliam | KDH | 7 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 7 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 7 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 5 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 5 |


