Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľký Lapáš
1918 előtti vármegye, járás, rang:
Nyitra vármegye
Nyitrai járás
kisközség
Nyitrai járás
kisközség
Koordináták:
48.29011536, 18.18571281
Terület:
8,16 km2
Rang:
község
Népesség:
1291
Tszf. magasság:
160 m
Körzethívószám:
+421 (0) 37
Irányítószám:
95104
Település kód:
555860
Szervezeti azonosító:
308145
Adóazonosító:
2021252728
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
Kis, és Nagy Lapas. Két elegyes tót falu Nyitra Várm. földes Urai több Uraságok, lakosai katolikusok, Kis Lapas, Nagy Lapasnak filiája, fekszenek Nyitrához egy mértföldnyire, határbéli földgyeik közép termékenységűek, egyéb javaik ollyanok mint Csáládé.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Lápas (Kis és Nagy), két tót falu, Nyitra vmegyében, a lévai országutban, Nyitrától 1 mfldnyire. Az elsőben van 131 kath., 3 zsidó; a másodikban 450 kath., 11 zsidó lakos.
Névelőfordulások
1773
Nagy-Lapas,
1786
Nagy-Lapasch, Nagy-Lampasch,
1808
Nagy-Lapás, Nagy-Lampás, Welký Lampáš,
1863
Nagylapás,
1920
Veľký Lapáš
1990
Veľký Lapáš
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Veľký Lapáš) 488
Telefon: 0377879812
Fax: 0377879812
E-mail: [email protected]
Honlap: velkylapas.sk
Cím: (Veľký Lapáš) 488
Telefon: 0377879812
Fax: 0377879812
E-mail: [email protected]
Honlap: velkylapas.sk
Polgármester:
Molnár Peter (Független)
Molnár Peter (Független)
Képviselő-testület:
Čulak Tomáš (Független)
Darnadi Milan (Független)
Halás Martin (Független)
Kozár Štefan (Demokrati)
Lašticová Zuzana (Független)
Maxinová Lívia (KDH)
Molnár Peter (Független)
Pilka Jaroslav (KDH)
Šášik Stanislav (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 25 | 1% |
| szlovákok | 1 814 | 96% |
| ruszinok | 2 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 8 | 0% |
| ismeretlen | 32 | 2% |
| összlétszám | 1 887 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Zurbola Andrej
SMER
Medáček Ján
Független
Babalová Katarína
Független
Babalová Katarína
Független
Molnár Peter
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1646
Választási részvétel: 55.53 %
Kiadott boríték: 914
Bedobott boríték: 914Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 898
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Molnár Peter | 569 | 63.36 % | Független | |
| Paulíček Mário | 172 | 19.15 % | Független | |
| Čepček Martin | 157 | 17.48 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Halás Martin | 1. körzet | 493 | Független | ||
| Molnár Peter | 1. körzet | 487 | Független | ||
| Lašticová Zuzana | 1. körzet | 468 | Független | ||
| Čulak Tomáš | 1. körzet | 447 | Független | ||
| Darnadi Milan | 1. körzet | 430 | Független | ||
| Pilka Jaroslav | 1. körzet | 428 | KDH | ||
| Maxinová Lívia | 1. körzet | 341 | KDH | ||
| Šášik Stanislav | 1. körzet | 320 | Független | ||
| Kozár Štefan | 1. körzet | 265 | Demokrati | ||
| Vagač Vladimír | 1. körzet | 243 | Progresívne Slovensko | ||
| Mizerák Eugen | 1. körzet | 200 | Demokrati | ||
| Štadániová Viera | 1. körzet | 199 | Progresívne Slovensko | ||
| Babala Stanislav | 1. körzet | 159 | SMER - SD | ||
| Daloš Peter | 1. körzet | 154 | SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 646
Választási részvétel: 55.29 %
Bedobott boríték: 900Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 830
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Becík Branislav | 378 | 45.54 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, REPUBLIKA, PRAVDA, Bratia Slovenska | |
| Varga Henrich | 319 | 38.43 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | |
| Blaško Erik | 47 | 5.66 % | Jednota Slovanov | |
| Čuláková Jolana | 45 | 5.42 % | Független | |
| Švec Róbert | 28 | 3.37 % | Slovenské Hnutie Obrody | |
| Csenger Tibor | 7 | 0.84 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | |
| Suchan Karol | 6 | 0.72 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 3
Érvényes szavazólap: 671
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hattas Marek | 245 | 36.51 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Varga Henrich | 190 | 28.32 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Vančo Ján | 170 | 25.34 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Čelinák Lukáš | 163 | 24.29 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Hatala Miloslav | 159 | 23.70 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Ďurková Jana | 156 | 23.25 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Laurinec Šmehilová Anna | 139 | 20.72 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Čechmánek Kristián | 131 | 19.52 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Mojtová Martina | 130 | 19.37 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Rác Ivan | 114 | 16.99 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Németh Viktor | 113 | 16.84 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Ágh Roman | 110 | 16.39 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Kršiak Igor | 101 | 15.05 % | Független | ||
| Áčová Beáta | 95 | 14.16 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Moravčík Ľubomír | 94 | 14.01 % | Független | ||
| Polák Peter | 92 | 13.71 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Obertáš Pavol | 82 | 12.22 % | Független | ||
| Greššo Ján | 79 | 11.77 % | Független | ||
| Ajdariová Petra | 75 | 11.18 % | Független | ||
| Dvonč Jozef | 75 | 11.18 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Oremus Peter | 69 | 10.28 % | Független | ||
| Košťál Peter | 65 | 9.69 % | Független | ||
| Čuláková Jolana | 62 | 9.24 % | Független | ||
| Balko Daniel | 61 | 9.09 % | Független | ||
| Lehoťák Pavol | 61 | 9.09 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 335 | 28.98% |
| PS | 188 | 16.26% |
| HLAS - SD | 186 | 16.09% |
| KDH | 109 | 9.43% |
| SaS | 91 | 7.87% |
| OĽANO-NOVA | 59 | 5.10% |
| SNS | 58 | 5.02% |
| REPUBLIKA | 51 | 4.41% |
| Demokrati | 32 | 2.77% |
| SME RODINA | 28 | 2.42% |
| LSNS | 7 | 0.61% |
| MK | 3 | 0.26% |
| Egyéb | 9 | 0.78% |
| Érvényes szavazatok | 1 156 |
Nyitrai járás
Nyitrai kerület
Választásra jogosult: 1 583
Választási részvétel: 59.95 %
Bedobott boríték: 949Érvényes szavazólap: 946
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 442 | 46.72 % | |
| Pellegrini Peter | 343 | 36.26 % | |
| Harabin Štefan | 104 | 10.99 % | |
| Kubiš Ján | 23 | 2.43 % | |
| Matovič Igor | 18 | 1.90 % | |
| Kotleba Marian | 6 | 0.63 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 0.53 % | |
| Forró Krisztián | 2 | 0.21 % | |
| Náhlik Milan | 2 | 0.21 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.11 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 568
Választási részvétel: 36.54 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 151 | 26.68 % |
| SMER - SD | 135 | 23.85 % |
| REPUBLIKA | 75 | 13.25 % |
| KDH | 45 | 7.95 % |
| SaS | 45 | 7.95 % |
| HLAS - SD | 45 | 7.95 % |
| Demokrati | 29 | 5.12 % |
| KÚ | 19 | 3.36 % |
| SNS | 8 | 1.41 % |
| ZR | 5 | 0.88 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 0.88 % |
| ĽSNS | 3 | 0.53 % |
| KSS | 1 | 0.18 % |
| Érvényes szavazatok | 566 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 106 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 64 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 56 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 56 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 56 | ||
| Hojsík Martin | PS | 45 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 44 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 44 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 36 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 27 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 24 | ||
| Sulík Richard | SaS | 22 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 21 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 20 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 18 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 16 | ||
| Pilková Lýdia | KÚ | 15 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 15 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 14 | ||
| Karas Viliam | KDH | 13 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 12 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 11 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 10 | ||
| Jurzyca Eugen | SaS | 10 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 9 |
