Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Víťaz
Településrészek:
Koordináták:
48.97262955, 20.95823479
Terület:
19,3 km2
Rang:
község
Népesség:
2039
Tszf. magasság:
474 m
Körzethívószám:
+421 (0) 51
Irányítószám:
08238
Település kód:
525413
Szervezeti azonosító:
327981
Névelőfordulások
1773
Nagy-Vitéz, Wizes,
1786
Nagy-Witéz, Wiseš,
1808
Nagy-Vitéz, Welké Wítězowce,
1863
Nagyvitéz,
1920
Vicež, Viťaz,
1927
Vitež,
1948
Víťaz
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Víťaz) 111
Telefon: 0517911306
Fax: 0517493580
E-mail: [email protected]
Honlap: obecvitaz.sk
Cím: (Víťaz) 111
Telefon: 0517911306
Fax: 0517493580
E-mail: [email protected]
Honlap: obecvitaz.sk
Polgármester:
Magda Michal (Független)
Magda Michal (Független)
Képviselő-testület:
Baloga Peter (Független)
Čech Tomáš (KDH)
Čechová Zdenka (KDH)
Iskra Jozef (KDH)
Krištofík Martin (HLAS - sociálna demokracia)
Mihok Peter (KDH)
Straková Anna (SMER - SD)
Stríšová Marcela (Független)
Šuster Peter (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 998 | 99% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 2 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 15 | 1% |
| összlétszám | 2 017 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Jenča Peter
Független
Baloga Ján
KDH
Baloga Ján
KDH
Magda Michal
Független
Magda Michal
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1580
Választási részvétel: 49.05 %
Kiadott boríték: 775
Bedobott boríték: 773Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 703
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Magda Michal | 703 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Stríšová Marcela | 1. körzet | 421 | Független | ||
| Šuster Peter | 1. körzet | 412 | KDH | ||
| Krištofík Martin | 1. körzet | 384 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baloga Peter | 1. körzet | 375 | Független | ||
| Čechová Zdenka | 1. körzet | 317 | KDH | ||
| Mihok Peter | 1. körzet | 288 | KDH | ||
| Straková Anna | 1. körzet | 257 | SMER - SD | ||
| Iskra Jozef | 1. körzet | 252 | KDH | ||
| Čech Tomáš | 1. körzet | 227 | KDH | ||
| Kuruc Milan | 1. körzet | 216 | Független | ||
| Iskra Marcel | 1. körzet | 199 | KDH | ||
| Terpáková Helena | 1. körzet | 197 | KDH | ||
| Čech Jozef | 1. körzet | 182 | Független | ||
| Stašík Peter | 1. körzet | 181 | SMER - SD | ||
| Vardžiková Lenka | 1. körzet | 135 | SV | ||
| Mihaľová Cecília | 1. körzet | 114 | KDH | ||
| Jenča Ján | 1. körzet | 90 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 580
Választási részvétel: 49.05 %
Bedobott boríték: 775Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 727
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 425 | 58.46 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 243 | 33.43 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 23 | 3.16 % | Független | |
| Lešková Monika | 14 | 1.93 % | SNS | |
| Goliaš Ľubomír | 8 | 1.10 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 3 | 0.41 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 1 | 0.14 % | Független | |
| Geci Marián | 1 | 0.14 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.14 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 625
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Eliáš Richard | 210 | 33.60 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Benko Miroslav | 195 | 31.20 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mathia Stanislav | 169 | 27.04 % | Független | ||
| Chlapeček Emil | 163 | 26.08 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Martinka František | 109 | 17.44 % | SMER - SD | ||
| Turčanová Andrea | 104 | 16.64 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Paľa Gabriel | 96 | 15.36 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Toďor Ľubomír | 91 | 14.56 % | Független | ||
| Viazanková Gabriela | 79 | 12.64 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čech Vladimír | 76 | 12.16 % | SNS | ||
| Fecko Martin | 66 | 10.56 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Miženko Ondrej | 65 | 10.40 % | SNS | ||
| Leščáková Viera | 63 | 10.08 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hvizdoš Miroslav | 61 | 9.76 % | SNS | ||
| Anderko Lukáš | 60 | 9.60 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Oľha František | 58 | 9.28 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Eštočák Martin | 51 | 8.16 % | Független | ||
| Tutoky Tomáš | 51 | 8.16 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Damankoš Marián | 50 | 8.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Feľbaba Vladimír | 50 | 8.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Filipák Martin | 49 | 7.84 % | Független | ||
| Cvengroš Peter | 48 | 7.68 % | Független | ||
| Hagyari Pavel | 46 | 7.36 % | Független | ||
| Lukáč Jozef | 41 | 6.56 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mochnacký Rastislav | 41 | 6.56 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 296 | 27.53% |
| SMER SD | 167 | 15.53% |
| HLAS - SD | 147 | 13.67% |
| OĽANO-NOVA | 128 | 11.91% |
| SNS | 84 | 7.81% |
| PS | 56 | 5.21% |
| REPUBLIKA | 54 | 5.02% |
| Demokrati | 39 | 3.63% |
| SaS | 38 | 3.53% |
| SME RODINA | 30 | 2.79% |
| LSNS | 16 | 1.49% |
| Piráti | 9 | 0.84% |
| MK | 5 | 0.47% |
| Egyéb | 6 | 0.56% |
| Érvényes szavazatok | 1 075 |
Eperjesi járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 520
Választási részvétel: 54.21 %
Bedobott boríték: 824Érvényes szavazólap: 820
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 398 | 48.54 % | |
| Pellegrini Peter | 261 | 31.83 % | |
| Harabin Štefan | 101 | 12.32 % | |
| Matovič Igor | 35 | 4.27 % | |
| Kubiš Ján | 9 | 1.10 % | |
| Kotleba Marian | 7 | 0.85 % | |
| Dubovský Patrik | 6 | 0.73 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.12 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.12 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.12 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 543
Választási részvétel: 27.61 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 94 | 22.65 % |
| PS | 77 | 18.55 % |
| SMER - SD | 73 | 17.59 % |
| REPUBLIKA | 46 | 11.08 % |
| HLAS - SD | 29 | 6.99 % |
| SaS | 22 | 5.30 % |
| SNS | 20 | 4.82 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 20 | 4.82 % |
| Demokrati | 10 | 2.41 % |
| KÚ | 7 | 1.69 % |
| ZR | 5 | 1.20 % |
| PATRIOT | 4 | 0.96 % |
| MySlovensko | 2 | 0.48 % |
| SOSK | 2 | 0.48 % |
| ĽSNS | 2 | 0.48 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.24 % |
| KSS | 1 | 0.24 % |
| Érvényes szavazatok | 415 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 62 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 60 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 41 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 39 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 29 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 27 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 26 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 26 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 22 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 21 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 20 | ||
| Novotná Alena | KDH | 14 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 14 | ||
| Hojsík Martin | PS | 14 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 13 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 13 | ||
| Karas Viliam | KDH | 12 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 12 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 10 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 7 | ||
| Sulík Richard | SaS | 7 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 7 |


