Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Mládzovo
Koordináták:
48.43726349, 19.70544434
Terület:
7,98 km2
Rang:
község
Népesség:
102
Tszf. magasság:
235 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98502
Település kód:
511617
Szervezeti azonosító:
316237
Névelőfordulások
1773
Mlagyo, Mlazowo,
1786
Mlagyo, Mlačowo,
1808
Mlagyó, Mladzowá, Mlaďowá,
1863
Mlágyó,
1898
Nemesfalva,
1920
Mládzovo
Közigazgatás
Hivatali órák:
Hétfő: 18:00-20:00Zárva
Szerda: 18:00-20:00
Polgármester:
Kančo Ján (Független)
Kančo Ján (Független)
Képviselő-testület:
Danko Peter (SMER - SD)
Košová Monika (Független)
Kružliak Ondrej (KDH)
Kureková Marcela (SMER - SD)
Staníková Martina (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 100 | 99% |
| romák | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 1 | 1% |
| összlétszám | 101 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Čičmanec Miroslav
SMER, ĽS-HZDS
Čičmanec Miroslav
SMER-SD
Čičmanec Miroslav
SMER-SD
Čičmanec Miroslav
SMER - SD
Kančo Ján
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 95
Választási részvétel: 83.16 %
Kiadott boríték: 79
Bedobott boríték: 79Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 78
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kančo Ján | 42 | 53.85 % | Független | |
| Košová Monika | 36 | 46.15 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Danko Peter | 1. körzet | 41 | SMER - SD | ||
| Staníková Martina | 1. körzet | 40 | SMER - SD | ||
| Košová Monika | 1. körzet | 37 | Független | ||
| Kureková Marcela | 1. körzet | 37 | SMER - SD | ||
| Kružliak Ondrej | 1. körzet | 34 | KDH | ||
| Čičmanec Miroslav | 1. körzet | 32 | SMER - SD | ||
| Goga Stanislav | 1. körzet | 30 | SMER - SD | ||
| Vóglová Michaela | 1. körzet | 28 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Lőrinčíková Anna | 1. körzet | 26 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kováčik Milan | 1. körzet | 25 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 95
Választási részvétel: 83.16 %
Bedobott boríték: 77Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 58
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 32 | 55.17 % | Független | |
| Suja Miroslav | 11 | 18.97 % | REPUBLIKA | |
| Albert Michal | 5 | 8.62 % | Bratia Slovenska | |
| Kotleba Marian | 3 | 5.17 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 3 | 5.17 % | SV | |
| Plančík Peter | 3 | 5.17 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 1 | 1.72 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 57
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Balog Július | 27 | 47.37 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baníková Andrea | 19 | 33.33 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Bračoková Iveta | 17 | 29.82 % | SMER - SD, SNS | ||
| Bračoková Lívia | 11 | 19.30 % | Független | ||
| Skýpala Ján | 8 | 14.04 % | Független | ||
| Suja Juraj | 6 | 10.53 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Brisudová Martina | 3 | 5.26 % | Független | ||
| Matúška Branislav | 3 | 5.26 % | Független | ||
| Karásek Peter | 2 | 3.51 % | REPUBLIKA | ||
| Václavíková Svetlana | 2 | 3.51 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Vrábľová Stanislava | 2 | 3.51 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 21 | 29.17% |
| SMER SD | 19 | 26.39% |
| PS | 12 | 16.67% |
| KDH | 6 | 8.33% |
| LSNS | 4 | 5.56% |
| REPUBLIKA | 4 | 5.56% |
| SNS | 2 | 2.78% |
| Demokrati | 2 | 2.78% |
| SME RODINA | 1 | 1.39% |
| SaS | 1 | 1.39% |
| Érvényes szavazatok | 72 |
Poltári járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 95
Választási részvétel: 56.84 %
Bedobott boríték: 54Érvényes szavazólap: 54
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 26 | 48.15 % | |
| Korčok Ivan | 15 | 27.78 % | |
| Kubiš Ján | 7 | 12.96 % | |
| Harabin Štefan | 4 | 7.41 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 1.85 % | |
| Matovič Igor | 1 | 1.85 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 90
Választási részvétel: 42.22 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 8 | 21.05 % |
| REPUBLIKA | 7 | 18.42 % |
| KDH | 7 | 18.42 % |
| HLAS - SD | 7 | 18.42 % |
| PS | 5 | 13.16 % |
| Demokrati | 2 | 5.26 % |
| SNS | 1 | 2.63 % |
| ĽSNS | 1 | 2.63 % |
| Érvényes szavazatok | 38 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 5 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 4 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 3 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Slota Pavol | REPUBLIKA | 2 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 2 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 2 | ||
| Karas Viliam | KDH | 2 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 2 | ||
| Mičko Karol | KDH | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 2 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 1 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 | ||
| Čambal Zdenko | SNS | 1 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 1 | ||
| Kotleba Marek | ĽSNS | 1 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 1 |
