Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Krušovce
Településrészek:
Koordináták:
48.59251785, 18.20532990
Terület:
13,33 km2
Rang:
község
Népesség:
1715
Tszf. magasság:
176 m
Körzethívószám:
+421 (0) 38
Irányítószám:
95631
Település kód:
556149
Szervezeti azonosító:
699250
Adóazonosító:
2021234589
Sőtér Kálmán
méhész, szakíró. Schrinff Kálmánként született Csúzon. A nagyszombati gimnázium elvégzése után egy ideig teológiát hallgatott Esztergomban, de ezt végül nem fejezte be. 1858-tól Scitovszky János esztergomi érsek és bíboros gazdasági intézője volt. 16 év szolgálat után a Hont megyei Inámban telepedett le, ahol országos hírűvé vált, téglából épült méhészetet alakított ki, valamint újfajta mézkészítési eljárást dolgozott ki. Kétkötetes, csaknem kétezer oldalas főműve, A még és világa a mai napig használt szakirodalom. Alapító tagja és alelnöke volt a Magyar Országos Méhészeti Egyesületnek, főmunkatársa a Méhészet c. szaklapnak. Élete végén megvakult, támogatója, Förster báró nyitrakorosi birtokára vonult vissza.
1834. 10. 11.
Csúz - megszületett
Inám - élt
1915. 9. 15.
Nyitrakoros - elhunyt
Névelőfordulások
1773
Koross, Krussowcze,
1786
Korosch, Krussowce,
1808
Koros, Krussowce,
1863
Koros,
1913
Nyitrakoros,
1920
Krušovce
1990
Krušovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Štefánikova) 129/350
Telefon: 0385311015
Fax: 0383211140
E-mail: [email protected]
Honlap: krusovce.sk
Cím: (Štefánikova) 129/350
Telefon: 0385311015
Fax: 0383211140
E-mail: [email protected]
Honlap: krusovce.sk
Polgármester:
Gálisová Veronika (Független)
Gálisová Veronika (Független)
Képviselő-testület:
Babinec Vladimír (Független)
Bočkay Rastislav (Konzervatívci)
Gális Miroslav (KDH)
Hano Peter (Független)
Novotná Jozefína (SMER - SD)
Ondrušková Andrea (Független)
Šupová Mária (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 0% |
| szlovákok | 1 621 | 93% |
| romák | 2 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 9 | 1% |
| ismeretlen | 103 | 6% |
| összlétszám | 1 745 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Hubinský Ivan
SMER
Hubinský Ivan
SMER-SD
Zdychavský Martin
Független
Lukačovič Róbert
NK/NEKA
Gálisová Veronika
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1436
Választási részvétel: 61.00 %
Kiadott boríték: 876
Bedobott boríték: 876Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 858
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Gálisová Veronika | 533 | 62.12 % | Független | |
| Novotná Jozefína | 308 | 35.90 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | |
| Macko Ondrej | 17 | 1.98 % | SME RODINA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Gális Miroslav | 1. körzet | 414 | KDH | ||
| Babinec Vladimír | 1. körzet | 405 | Független | ||
| Ondrušková Andrea | 1. körzet | 352 | Független | ||
| Hano Peter | 1. körzet | 349 | Független | ||
| Bočkay Rastislav | 1. körzet | 302 | Konzervatívci | ||
| Novotná Jozefína | 1. körzet | 261 | SMER - SD | ||
| Šupová Mária | 1. körzet | 261 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Košík Jozef | 1. körzet | 245 | SME RODINA | ||
| Čaniga Ján | 1. körzet | 212 | SV | ||
| Kubiš Peter | 1. körzet | 200 | Független | ||
| Hubinský Miloš | 1. körzet | 184 | SMER - SD | ||
| Gálisová Miriam | 1. körzet | 161 | SMER - SD | ||
| Čaniga Ľubomír | 1. körzet | 159 | Független | ||
| Števula Jaroslav | 1. körzet | 155 | SV | ||
| Bulik Ondrej | 1. körzet | 153 | SMER - SD | ||
| Mikuláš Henrich | 1. körzet | 150 | SV | ||
| Števulová Klaudia | 1. körzet | 116 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kubrický Milan | 1. körzet | 74 | SNS | ||
| Dvorská Nikola | 1. körzet | 58 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 436
Választási részvétel: 60.86 %
Bedobott boríték: 872Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 722
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Becík Branislav | 409 | 56.65 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, REPUBLIKA, PRAVDA, Bratia Slovenska | |
| Varga Henrich | 192 | 26.59 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | |
| Čuláková Jolana | 51 | 7.06 % | Független | |
| Švec Róbert | 33 | 4.57 % | Slovenské Hnutie Obrody | |
| Blaško Erik | 26 | 3.60 % | Jednota Slovanov | |
| Csenger Tibor | 6 | 0.83 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | |
| Suchan Karol | 5 | 0.69 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 699
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Gálisová Veronika | 280 | 40.06 % | Konzervatívci | ||
| Čopík Andrej | 166 | 23.75 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Bútorová Viera | 160 | 22.89 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Grach Štefan | 137 | 19.60 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Goga Pavol | 125 | 17.88 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Urminský Filip | 110 | 15.74 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Aschengeschvantner Miroslav | 107 | 15.31 % | Független | ||
| Pokus Marián | 107 | 15.31 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Goča Roman | 90 | 12.88 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Bucko Martin | 87 | 12.45 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Barboríková Marta | 77 | 11.02 % | Független | ||
| Želiska Juraj | 76 | 10.87 % | Független | ||
| Božik Jaroslav | 69 | 9.87 % | Független | ||
| Bujňák Ján | 68 | 9.73 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Daniš Vladimír | 61 | 8.73 % | Független | ||
| Kochan Peter | 53 | 7.58 % | Független | ||
| Baláž Miroslav | 50 | 7.15 % | Független | ||
| Hudec Jozef | 49 | 7.01 % | Független | ||
| Viktorín Jozef | 48 | 6.87 % | REPUBLIKA | ||
| Babčan Ivan | 41 | 5.87 % | REPUBLIKA | ||
| Hubinský Matúš | 41 | 5.87 % | Független | ||
| Ozimý Zuzana | 41 | 5.87 % | Független | ||
| Malinková Jana | 40 | 5.72 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Mináriková Ivana | 40 | 5.72 % | SME RODINA | ||
| Hupka Igor | 39 | 5.58 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 374 | 36.59% |
| HLAS - SD | 166 | 16.24% |
| PS | 131 | 12.82% |
| SNS | 79 | 7.73% |
| KDH | 54 | 5.28% |
| OĽANO-NOVA | 50 | 4.89% |
| REPUBLIKA | 46 | 4.50% |
| SaS | 41 | 4.01% |
| SME RODINA | 30 | 2.94% |
| Demokrati | 20 | 1.96% |
| LSNS | 11 | 1.08% |
| Piráti | 9 | 0.88% |
| Egyéb | 11 | 1.08% |
| Érvényes szavazatok | 1 022 |
Nagytapolcsányi járás
Nyitrai kerület
Választásra jogosult: 1 441
Választási részvétel: 52.60 %
Bedobott boríték: 757Érvényes szavazólap: 755
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 383 | 50.73 % | |
| Korčok Ivan | 225 | 29.80 % | |
| Harabin Štefan | 113 | 14.97 % | |
| Matovič Igor | 15 | 1.99 % | |
| Kubiš Ján | 12 | 1.59 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 0.53 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.13 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.13 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.13 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 439
Választási részvétel: 34.61 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 169 | 34.56 % |
| PS | 107 | 21.88 % |
| REPUBLIKA | 68 | 13.91 % |
| HLAS - SD | 41 | 8.38 % |
| KDH | 30 | 6.13 % |
| SaS | 19 | 3.89 % |
| Demokrati | 16 | 3.27 % |
| SNS | 10 | 2.04 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | 2.04 % |
| ĽSNS | 5 | 1.02 % |
| KÚ | 5 | 1.02 % |
| ZR | 4 | 0.82 % |
| Socialisti | 3 | 0.61 % |
| PATRIOT | 1 | 0.20 % |
| MySlovensko | 1 | 0.20 % |
| Érvényes szavazatok | 489 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 94 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 79 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 71 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 70 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 49 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 29 | ||
| Hojsík Martin | PS | 29 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 29 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 25 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 24 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 23 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 20 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 13 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 12 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 12 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 11 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 11 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 11 | ||
| Sulík Richard | SaS | 9 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 9 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 8 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Pinke Loretta | HLAS - SD | 7 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 6 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 6 |


