Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Norovce
Koordináták:
48.63267136, 18.17811394
Terület:
6,33 km2
Rang:
község
Népesség:
322
Tszf. magasság:
215 m
Körzethívószám:
+421 (0) 38
Irányítószám:
95639
Település kód:
505251
Szervezeti azonosító:
310841
Adóazonosító:
2021315516
Névelőfordulások
1773
Onor, Norowitz, Norowcze,
1786
Onor, Nowawce !,
1808
Onor, Norowce, Onorowce,
1863
Onor,
1920
Norovce, Onorovce,
1927
Norovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Norovce) 140
Telefon: 0385300100
Fax: 0385300100
E-mail: [email protected]
Honlap: norovce.sk/
Cím: (Norovce) 140
Telefon: 0385300100
Fax: 0385300100
E-mail: [email protected]
Honlap: norovce.sk/
Polgármester:
Boháčik Jakub (Független)
Boháčik Jakub (Független)
Képviselő-testület:
Belanská Soňa (Független)
Joňáková Kamila (Független)
Kučerka Pavol (Független)
Macho Peter (Független)
Voroň Martin (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 315 | 94% |
| csehek | 3 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 2 | 1% |
| ismeretlen | 15 | 4% |
| összlétszám | 335 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Doval Peter
Független
Doval Peter
KDH
Doval Peter
KDH
Doval Peter
KDH
Boháčik Jakub
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 276
Választási részvétel: 66.30 %
Kiadott boríték: 183
Bedobott boríték: 183Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 180
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Boháčik Jakub | 123 | 68.33 % | Független | |
| Doval Peter | 57 | 31.67 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Joňáková Kamila | 1. körzet | 131 | Független | ||
| Belanská Soňa | 1. körzet | 130 | Független | ||
| Voroň Martin | 1. körzet | 120 | Független | ||
| Kučerka Pavol | 1. körzet | 113 | Független | ||
| Macho Peter | 1. körzet | 103 | Független | ||
| Topič Marcela | 1. körzet | 69 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 276
Választási részvétel: 51.09 %
Bedobott boríték: 134Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 107
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Becík Branislav | 56 | 52.34 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, REPUBLIKA, PRAVDA, Bratia Slovenska | |
| Varga Henrich | 34 | 31.78 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | |
| Čuláková Jolana | 6 | 5.61 % | Független | |
| Blaško Erik | 5 | 4.67 % | Jednota Slovanov | |
| Švec Róbert | 4 | 3.74 % | Slovenské Hnutie Obrody | |
| Suchan Karol | 2 | 1.87 % | SLOVEXIT | |
| Csenger Tibor | 0 | 0.00 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 129
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Stankovský Jozef | 24 | 18.60 % | Független | ||
| Daniš Vladimír | 22 | 17.05 % | Független | ||
| Goga Pavol | 18 | 13.95 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Bútorová Viera | 17 | 13.18 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Goča Roman | 17 | 13.18 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Kochan Peter | 15 | 11.63 % | Független | ||
| Urminský Filip | 15 | 11.63 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Grach Štefan | 14 | 10.85 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Želiska Juraj | 14 | 10.85 % | Független | ||
| Božik Jaroslav | 13 | 10.08 % | Független | ||
| Bucko Martin | 13 | 10.08 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Ďurák Miroslav | 13 | 10.08 % | Független | ||
| Aschengeschvantner Miroslav | 12 | 9.30 % | Független | ||
| Gálisová Veronika | 11 | 8.53 % | Konzervatívci | ||
| Hudec Jozef | 11 | 8.53 % | Független | ||
| Bujňák Ján | 10 | 7.75 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Čopík Andrej | 9 | 6.98 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Hubinský Matúš | 8 | 6.20 % | Független | ||
| Pokus Marián | 8 | 6.20 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Zito Peter | 8 | 6.20 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Baláž Miroslav | 7 | 5.43 % | Független | ||
| Barboríková Marta | 7 | 5.43 % | Független | ||
| Tomašovič Milan | 7 | 5.43 % | Független | ||
| Krajčík Július | 6 | 4.65 % | Független | ||
| Malinková Jana | 6 | 4.65 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 77 | 36.84% |
| HLAS - SD | 49 | 23.44% |
| PS | 30 | 14.35% |
| KDH | 14 | 6.70% |
| OĽANO-NOVA | 12 | 5.74% |
| SNS | 9 | 4.31% |
| SME RODINA | 6 | 2.87% |
| REPUBLIKA | 5 | 2.39% |
| LSNS | 3 | 1.44% |
| SaS | 3 | 1.44% |
| Demokrati | 1 | 0.48% |
| Érvényes szavazatok | 209 |
Nagytapolcsányi járás
Nyitrai kerület
Választásra jogosult: 281
Választási részvétel: 55.52 %
Bedobott boríték: 156Érvényes szavazólap: 156
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 88 | 56.41 % | |
| Korčok Ivan | 43 | 27.56 % | |
| Harabin Štefan | 22 | 14.10 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 1.92 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Matovič Igor | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 282
Választási részvétel: 31.56 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| REPUBLIKA | 22 | 25.58 % |
| PS | 22 | 25.58 % |
| SMER - SD | 18 | 20.93 % |
| HLAS - SD | 14 | 16.28 % |
| KDH | 5 | 5.81 % |
| Demokrati | 2 | 2.33 % |
| SaS | 2 | 2.33 % |
| KSS | 1 | 1.16 % |
| Érvényes szavazatok | 86 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 18 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 11 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 10 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 8 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 7 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 6 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 3 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 3 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 3 | ||
| Puškárová Paula | HLAS - SD | 3 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 2 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Géci Marek | REPUBLIKA | 2 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 2 | ||
| Yar Lucia | PS | 2 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 2 | ||
| Urminský Filip | HLAS - SD | 2 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 1 |


