Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Forbasy
Koordináták:
49.29845428, 20.61635971
Terület:
4,5 km2
Rang:
község
Népesség:
426
Tszf. magasság:
537 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06501
Település kód:
526690
Szervezeti azonosító:
329851
Adóazonosító:
2020726081
Névelőfordulások
1808
Forbasz, Forbasy,
1863
Forbász,
1888
Forbasz,
1907
Poprádfalu,
1920
Forbasy
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Forbasy) 40
Telefon: 0524323455
Fax: 0520524323455
E-mail: [email protected]
Honlap: forbasy.sk/
Cím: (Forbasy) 40
Telefon: 0524323455
Fax: 0520524323455
E-mail: [email protected]
Honlap: forbasy.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-15:00Zárva
Kedd: 8:00-15:00
Szerda: 8:00-15:00
Csütörtök: 8:00-15:00
Péntek: 8:00-15:00
Polgármester:
Hanečák Michal (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Hanečák Michal (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Képviselő-testület:
Dubielová Magdaléna (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Matuščák Pavol (Független)
Šidlovský Pavol (KDH, SLOVENSKO)
Simoník Pavol (Független)
Víra Dalibor (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| szlovákok | 447 | 97% |
| ruszinok | 3 | 1% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 3 | 1% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 4 | 1% |
| összlétszám | 459 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Vyrostek Július
KDH, SDKÚ-DS
Vyrostek Július
KDH, SIEŤ
Hanečák Michal
SMER-SD, KSS
Hanečák Michal
Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD, KSS
Hanečák Michal
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
Alapadatok
Választásra jogosult: 353
Választási részvétel: 74.79 %
Kiadott boríték: 264
Bedobott boríték: 264Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 262
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hanečák Michal | 117 | 44.66 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | |
| Kiliany Jozef | 89 | 33.97 % | Független | |
| Jelenčík Viktor | 56 | 21.37 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Víra Dalibor | 1. körzet | 119 | Független | ||
| Dubielová Magdaléna | 1. körzet | 112 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Šidlovský Pavol | 1. körzet | 107 | KDH, SLOVENSKO | ||
| Matuščák Pavol | 1. körzet | 98 | Független | ||
| Simoník Pavol | 1. körzet | 97 | Független | ||
| Ružbašan Jakub | 1. körzet | 93 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Kiliany Lukáš | 1. körzet | 80 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Štelmach Peter | 1. körzet | 76 | Független | ||
| Hanečák Juraj | 1. körzet | 75 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Regeš Jozef | 1. körzet | 63 | Független | ||
| Šidlovský Daniel | 1. körzet | 59 | Független | ||
| Simoník Marek | 1. körzet | 58 | Független | ||
| Simoník Dávid | 1. körzet | 54 | REPUBLIKA | ||
| Štelmach Miroslav | 1. körzet | 48 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Hanečák Patrik | 1. körzet | 19 | ĽS Naše Slovensko | ||
| Kondrát Robert | 1. körzet | 18 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 353
Választási részvétel: 74.79 %
Bedobott boríték: 264Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 247
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 152 | 61.54 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 63 | 25.51 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 15 | 6.07 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 5 | 2.02 % | Független | |
| Lešková Monika | 4 | 1.62 % | SNS | |
| Geci Marián | 2 | 0.81 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 0.81 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.81 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.40 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 243
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Solár Aleš | 92 | 37.86 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Karaš Martin | 88 | 36.21 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Orlovský František | 87 | 35.80 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Stašák Rastislav | 70 | 28.81 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bizovský Peter | 60 | 24.69 % | Független | ||
| Marhefka Michal | 54 | 22.22 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hanečák Patrik | 52 | 21.40 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Tomková Katarína | 51 | 20.99 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Didik Michal | 38 | 15.64 % | Független | ||
| Vrábeľ Miroslav | 36 | 14.81 % | Független | ||
| Jakubianský Ján | 31 | 12.76 % | SNS | ||
| Saloň Marián | 31 | 12.76 % | SMER - SD | ||
| Biganič Michal | 25 | 10.29 % | TÍM KOŠICE | ||
| Filičko Michal | 25 | 10.29 % | Független | ||
| Nemergutová Anna | 20 | 8.23 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Čureja Drahomír | 11 | 4.53 % | Független | ||
| Kočiš Maroš | 10 | 4.12 % | SMER - SD | ||
| Saláková Alexandra | 10 | 4.12 % | REPUBLIKA | ||
| Havran Miroslav | 7 | 2.88 % | REPUBLIKA | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 6 | 2.47 % | REPUBLIKA | ||
| Mačuga Vladimír | 4 | 1.65 % | KSS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 72 | 28.13% |
| SMER SD | 42 | 16.41% |
| OĽANO-NOVA | 36 | 14.06% |
| HLAS - SD | 31 | 12.11% |
| PS | 14 | 5.47% |
| SNS | 13 | 5.08% |
| REPUBLIKA | 13 | 5.08% |
| Demokrati | 11 | 4.30% |
| SaS | 9 | 3.52% |
| LSNS | 7 | 2.73% |
| KSS | 5 | 1.95% |
| SME RODINA | 3 | 1.17% |
| Érvényes szavazatok | 256 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 349
Választási részvétel: 60.74 %
Bedobott boríték: 212Érvényes szavazólap: 208
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 105 | 50.48 % | |
| Pellegrini Peter | 53 | 25.48 % | |
| Harabin Štefan | 32 | 15.38 % | |
| Matovič Igor | 9 | 4.33 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 1.92 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 1.44 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.48 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.48 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 349
Választási részvétel: 40.11 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 41 | 29.29 % |
| PS | 16 | 11.43 % |
| REPUBLIKA | 15 | 10.71 % |
| HLAS - SD | 15 | 10.71 % |
| Demokrati | 14 | 10.00 % |
| SMER - SD | 13 | 9.29 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 7.86 % |
| SNS | 4 | 2.86 % |
| KSS | 4 | 2.86 % |
| PATRIOT | 2 | 1.43 % |
| KÚ | 2 | 1.43 % |
| ĽSNS | 1 | 0.71 % |
| ZR | 1 | 0.71 % |
| SaS | 1 | 0.71 % |
| Érvényes szavazatok | 140 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 25 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 10 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 10 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 8 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 8 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 8 | ||
| Skokan Dávid | KDH | 8 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 7 | ||
| Karas Viliam | KDH | 7 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 7 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 6 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 6 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 6 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Jakubčák Ján | KSS | 4 | ||
| Hrdlička Jozef | KSS | 4 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 4 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 4 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 4 | ||
| Wiezik Michal | PS | 4 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 3 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 |


