Áttekintés
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
Rima Bánya. Elegyes falu Kis Hont Vármegyében, birtokos Ura Gróf Ráday Uraság, lakosai katolikusok, fekszik Rima Szombatnak szomszédságában. Határja középszerű, legelője, ’s fája mind a’ kétféle elég, Rima Szombatnak szomszédságában lévén, alkalmatos piatzozása, második Osztálybéli.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Rima-Bánya, tót falu, Gömör és Kis-Hont egyesült vmegyékben, Rima-Szombat és Tiszólcz közt, a Rima mellett, a Szinecshegy tövében: 11 kath., 475 evang. lak. Evang. anyaszentegyház. Határa meglehetős, s még a tisztabuzát is megtermi; hegyei vassal s más ásványokkal bővelkednek; vizeiben sok halat, s különösen hires jó izű rákot fog. F. u. többen. Ut. p. Rimaszombat.
Borovszky: Magyarország vármegyéi és városai 1896-1914
Rimabánya, rimavölgyi kisközség, körjegyzőségi székhely, 96 házzal és 512, nagyobbára tótajkú, ág. ev. h. vallású lakossal. E község 1334-ben a kalocsai érseké volt, azután pedig Széchi Tamásé. Hosszú ideig Ajnácskő várához tartozott, később azután a gr. Ráday, a palóczi Horváth, a Török, a br. Luzsénszky, Jekkelfalussy, Abaffy, Kovács, Berényi, Petényi családok között oszlott meg, most pedig a rimamurány-salgótartjáni vasmű r.-t.-nak van itt nagyobb birtoka.
Közigazgatás
Cím: (Hlavná) 168/4
Telefon: 0475495293
Fax: 0475495293
E-mail: [email protected]
Honlap: obecrimavskabana.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 12:45-16:00Zárva
Kedd: 7:30-12:00; 12:45-16:00
Szerda: 7:30-12:00; 12:45-17:00
Csütörtök: 7:30-12:00; 12:45-16:00
Péntek: 7:30-12:00; 12:45-13:45
Polóniová Elena (Független)
Nemzetiség
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 509 | 96% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 16 | 3% |
| összlétszám | 528 |
Választások
Választásra jogosult: 385
Választási részvétel: 62.86 %
Kiadott boríték: 242
Bedobott boríték: 242Polgármester
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Polóniová Elena | 132 | 54.55 % | Független | |
| Krajňák Pavol | 102 | 42.15 % | Független | |
| Murín Milan | 8 | 3.31 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Rapčan Peter | 1. körzet | 122 | Független | ||
| Lubaj Andrej | 1. körzet | 117 | Független | ||
| Resutíková Marianna | 1. körzet | 108 | Független | ||
| Krajňák Pavol | 1. körzet | 106 | Független | ||
| Suja Rastislav | 1. körzet | 98 | Demokrati | ||
| Alcnauerová Jana | 1. körzet | 72 | Független | ||
| Bagačka Igor | 1. körzet | 70 | REPUBLIKA | ||
| Kubaliak Ján | 1. körzet | 66 | REPUBLIKA | ||
| Koreny Ján | 1. körzet | 55 | Független | ||
| Dovalová Natália | 1. körzet | 42 | SNS | ||
| Foľk Vladimír | 1. körzet | 39 | SNS | ||
| Murín Milan | 1. körzet | 16 | SMER - SD | ||
| Machyniak Peter | 1. körzet | 11 | Demokrati |
Választásra jogosult: 385
Választási részvétel: 62.60 %
Bedobott boríték: 241Elnökválasztás
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 83 | 43.01 % | Független | |
| Suja Miroslav | 58 | 30.05 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 25 | 12.95 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 16 | 8.29 % | SV | |
| Albert Michal | 5 | 2.59 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 4 | 2.07 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 2 | 1.04 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bagačka Michal | 72 | 39.56 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bagačka Jaroslav | 65 | 35.71 % | Független | ||
| Machyniak Peter | 55 | 30.22 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Šimko Jozef | 46 | 25.27 % | Független | ||
| Antal Andrej | 39 | 21.43 % | Bratia Slovenska | ||
| Hubert Roman | 35 | 19.23 % | REPUBLIKA | ||
| Vaľo Roman | 32 | 17.58 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Hazucha Ivan | 26 | 14.29 % | SMER - SD, SNS | ||
| Dankovičová Viera | 25 | 13.74 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Bukviar Branislav | 20 | 10.99 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Dorkin Marian | 20 | 10.99 % | PRAVDA | ||
| Koniar Pavel | 20 | 10.99 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Gál Milan | 19 | 10.44 % | SV | ||
| Mir Obaidullah | 15 | 8.24 % | ZA ĽUDÍ | ||
| Horváth Csaba | 14 | 7.69 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Együdová Zuzana | 13 | 7.14 % | PRAVDA | ||
| Brezovický Dávid | 10 | 5.49 % | Piráti | ||
| Astaloš Norbert | 9 | 4.95 % | Piráti | ||
| Juhász Peter | 9 | 4.95 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Mizík Stanislav | 9 | 4.95 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Krausz František | 8 | 4.40 % | PRAVDA | ||
| Struhárová Eleonóra | 8 | 4.40 % | Piráti | ||
| Halász Attila | 7 | 3.85 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Krauszová Helena | 7 | 3.85 % | PRAVDA | ||
| Farkas Zoltán | 6 | 3.30 % | Maďarské fórum |
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 65 | 32.02% |
| HLAS - SD | 37 | 18.23% |
| REPUBLIKA | 26 | 12.81% |
| OĽANO-NOVA | 17 | 8.37% |
| SNS | 11 | 5.42% |
| SME RODINA | 11 | 5.42% |
| PS | 10 | 4.93% |
| Demokrati | 8 | 3.94% |
| KDH | 5 | 2.46% |
| LSNS | 5 | 2.46% |
| SaS | 4 | 1.97% |
| Piráti | 2 | 0.99% |
| MK | 1 | 0.49% |
| SOS | 1 | 0.49% |
| Érvényes szavazatok | 203 |
Választásra jogosult: 391
Választási részvétel: 43.22 %
Bedobott boríték: 168| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 83 | 49.70 % | |
| Korčok Ivan | 42 | 25.15 % | |
| Harabin Štefan | 35 | 20.96 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 2.40 % | |
| Matovič Igor | 2 | 1.20 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.60 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Választásra jogosult: 388
Választási részvétel: 25.77 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| REPUBLIKA | 34 | 34.34 % |
| SMER - SD | 25 | 25.25 % |
| PS | 14 | 14.14 % |
| Demokrati | 8 | 8.08 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 5.05 % |
| KDH | 4 | 4.04 % |
| HLAS - SD | 4 | 4.04 % |
| Volt SK | 2 | 2.02 % |
| MySlovensko | 1 | 1.01 % |
| SNS | 1 | 1.01 % |
| SaS | 1 | 1.01 % |
| Érvényes szavazatok | 99 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 27 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 11 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 11 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 11 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 9 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 9 | ||
| Hojsík Martin | PS | 9 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Mikulec Roman | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 3 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 3 | ||
| Karas Viliam | KDH | 3 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 2 | ||
| Viktorín Jozef | REPUBLIKA | 2 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 2 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 2 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 2 | ||
| Wiezik Michal | PS | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Panenka Štefan | MySlovensko | 1 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 |


