Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kokava nad Rimavicou
Koordináták:
48.57025528, 19.84152603
Terület:
66,27 km2
Rang:
község
Népesség:
2931
Tszf. magasság:
329 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98505
Település kód:
511498
Szervezeti azonosító:
316130
Adóazonosító:
2021237097
Névelőfordulások
1773
Kokova,
1786
Kokawa,
1808
Kokova, Kokawa,
1863
Kokova,
1907
Rimakokova,
1920
Kokava,
1927
Kokava nad Rimavicou
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Nám. 1. mája) 1
Telefon: 0474293101
Fax: 0474222357
E-mail: [email protected]
Honlap: kokava.sk
Cím: (Nám. 1. mája) 1
Telefon: 0474293101
Fax: 0474222357
E-mail: [email protected]
Honlap: kokava.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 8:00-11:30; 12:30-15:15Zárva
Kedd: 8:00-11:30; 12:30-15:15
Szerda: 8:00-11:30; 12:30-15:45
Csütörtök: 8:00-11:30
Péntek: 8:00-11:30; 12:30-14:45
Polgármester:
Masár Stanislav (Független)
Masár Stanislav (Független)
Képviselő-testület:
Babjaková Jaroslava (Független)
Bavalová Ľubomíra (KDH)
Becáni Ján (Független)
Chromek Marek (Független)
Dekanová Zuzana (Független)
Jančo Milan (KDH)
Leško Jozef (Független)
Masár Stanislav (Független)
Matušiak Zdenko (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 6 | 0% |
| szlovákok | 2 631 | 95% |
| romák | 65 | 2% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 6 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 11 | 0% |
| ismeretlen | 39 | 1% |
| összlétszám | 2 761 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Chromek Ján
SMER, ĽS-HZDS
Chromek Ján
SMER-SD
Chromek Ján
SMER-SD
Chromek Ján
Hlas - sociálna demokracia
Masár Stanislav
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 2203
Választási részvétel: 60.87 %
Kiadott boríték: 1341
Bedobott boríték: 1339Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 1311
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Masár Stanislav | 384 | 29.29 % | Független | |
| Harasimová Blanka | 318 | 24.26 % | Független | |
| Jirsová Ivana | 264 | 20.14 % | Független | |
| Matušiak Zdenko | 216 | 16.48 % | Független | |
| Dečeko Jaroslav | 81 | 6.18 % | Független | |
| Jančo Milan | 36 | 2.75 % | KDH | |
| Ďurian Stanislav | 12 | 0.92 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Masár Stanislav | 1. körzet | 529 | Független | ||
| Chromek Marek | 1. körzet | 507 | Független | ||
| Dekanová Zuzana | 1. körzet | 499 | Független | ||
| Matušiak Zdenko | 1. körzet | 480 | Független | ||
| Becáni Ján | 1. körzet | 464 | Független | ||
| Bavalová Ľubomíra | 1. körzet | 454 | KDH | ||
| Leško Jozef | 1. körzet | 422 | Független | ||
| Babjaková Jaroslava | 1. körzet | 370 | Független | ||
| Jančo Milan | 1. körzet | 294 | KDH | ||
| Ďurian Stanislav | 1. körzet | 282 | Független | ||
| Trvalec Bohumil | 1. körzet | 236 | Független | ||
| Zajac Rastislav | 1. körzet | 236 | Demokrati | ||
| Goldschűtter Ervín | 1. körzet | 193 | Független | ||
| Repka Michal | 1. körzet | 188 | Független | ||
| Očenášová Weisenpacherová Iveta | 1. körzet | 186 | DS-ODS | ||
| Stieranka Ján | 1. körzet | 178 | Független | ||
| Vrbiniak Peter | 1. körzet | 166 | Független | ||
| Vrábeľ Slavomír | 1. körzet | 153 | SNS | ||
| Šuniar Jaroslav | 1. körzet | 112 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kyzek Marek | 1. körzet | 104 | Független | ||
| Šatarová Martina | 1. körzet | 71 | ĽS Naše Slovensko | ||
| Čičmanec Pavel | 1. körzet | 49 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 2 203
Választási részvétel: 60.69 %
Bedobott boríték: 1 324Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 1 064
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 499 | 46.90 % | Független | |
| Suja Miroslav | 269 | 25.28 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 130 | 12.22 % | SV | |
| Kotleba Marian | 115 | 10.81 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Albert Michal | 35 | 3.29 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 8 | 0.75 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 8 | 0.75 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 1 100
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Vrábľová Stanislava | 490 | 44.55 % | Független | ||
| Balog Július | 304 | 27.64 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baníková Andrea | 289 | 26.27 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Karásek Peter | 163 | 14.82 % | REPUBLIKA | ||
| Skýpala Ján | 140 | 12.73 % | Független | ||
| Bračoková Iveta | 77 | 7.00 % | SMER - SD, SNS | ||
| Suja Juraj | 54 | 4.91 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Brisudová Martina | 52 | 4.73 % | Független | ||
| Matúška Branislav | 41 | 3.73 % | Független | ||
| Václavíková Svetlana | 36 | 3.27 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Bračoková Lívia | 30 | 2.73 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 391 | 29.03% |
| HLAS - SD | 347 | 25.76% |
| PS | 126 | 9.35% |
| SNS | 125 | 9.28% |
| OĽANO-NOVA | 124 | 9.21% |
| REPUBLIKA | 89 | 6.61% |
| KDH | 38 | 2.82% |
| SME RODINA | 34 | 2.52% |
| SaS | 32 | 2.38% |
| LSNS | 19 | 1.41% |
| Demokrati | 10 | 0.74% |
| Egyéb | 12 | 0.89% |
| Érvényes szavazatok | 1 347 |
Poltári járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 2 298
Választási részvétel: 44.69 %
Bedobott boríték: 1 027Érvényes szavazólap: 1 020
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 584 | 57.25 % | |
| Korčok Ivan | 218 | 21.37 % | |
| Harabin Štefan | 165 | 16.18 % | |
| Matovič Igor | 24 | 2.35 % | |
| Kubiš Ján | 17 | 1.67 % | |
| Kotleba Marian | 8 | 0.78 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.20 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.10 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.10 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 2 281
Választási részvétel: 28.72 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 209 | 32.81 % |
| PS | 114 | 17.90 % |
| HLAS - SD | 101 | 15.86 % |
| REPUBLIKA | 70 | 10.99 % |
| SNS | 37 | 5.81 % |
| KDH | 20 | 3.14 % |
| SaS | 18 | 2.83 % |
| Demokrati | 15 | 2.35 % |
| ZR | 12 | 1.88 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 12 | 1.88 % |
| ĽSNS | 10 | 1.57 % |
| PATRIOT | 6 | 0.94 % |
| KÚ | 4 | 0.63 % |
| KSS | 3 | 0.47 % |
| MySlovensko | 2 | 0.31 % |
| SOSK | 2 | 0.31 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.16 % |
| SOS | 1 | 0.16 % |
| Érvényes szavazatok | 637 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 109 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 84 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 83 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 75 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 55 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 53 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 47 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 42 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 29 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Hojsík Martin | PS | 24 | ||
| Wiezik Michal | PS | 18 | ||
| Danko Andrej | SNS | 17 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 15 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 14 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 14 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 12 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 12 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 11 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 11 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 11 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 9 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 9 | ||
| Baránek Ján | ZR | 9 | ||
| Sulík Richard | SaS | 8 |


