Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Sušany
Koordináták:
48.41194153, 19.89037323
Terület:
12,94 km2
Rang:
község
Népesség:
429
Tszf. magasság:
219 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98012
Település kód:
515591
Szervezeti azonosító:
649635
Adóazonosító:
2021275498
Névelőfordulások
1773
Susány,
1786
Suschan,
1808
Susány, Sussany, Ssussany,
1863
Susány,
1920
Sušany
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Sučany)
Telefon: 0475678124
Fax: 0475678129
E-mail: [email protected]
Honlap: susany.ocu.sk
Cím: (Sučany)
Telefon: 0475678124
Fax: 0475678129
E-mail: [email protected]
Honlap: susany.ocu.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-12:00; 13:00-15:00Zárva
Kedd: 7:00-12:00; 13:00-15:00
Szerda: 7:00-12:00; 13:00-15:00
Csütörtök: 7:00-12:00; 13:00-15:00
Péntek: 7:00-12:00; 13:00-15:00
Polgármester:
Vaclavik Štefan (KDH)
Vaclavik Štefan (KDH)
Képviselő-testület:
Benko Peter (Független)
Hrnčiar Peter (KDH)
Petrinec Peter (KDH)
Skýpalová Katarína (KDH)
Vaculčiak Ján (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 3 | 1% |
| szlovákok | 407 | 97% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 6 | 1% |
| összlétszám | 418 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Vaclavik Štefan
KDH, SDKÚ-DS
Vaclavik Štefan
KDH
Vaclavik Štefan
KDH
Vaclavik Štefan
KDH
Vaclavik Štefan
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 343
Választási részvétel: 46.36 %
Kiadott boríték: 159
Bedobott boríték: 159Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 141
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Vaclavik Štefan | 141 | 100.00 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Benko Peter | 1. körzet | 116 | Független | ||
| Hrnčiar Peter | 1. körzet | 94 | KDH | ||
| Petrinec Peter | 1. körzet | 74 | KDH | ||
| Skýpalová Katarína | 1. körzet | 71 | KDH | ||
| Vaculčiak Ján | 1. körzet | 68 | KDH | ||
| Komora Juraj | 1. körzet | 67 | KDH | ||
| Kubiš Peter | 1. körzet | 59 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Obročník Michal | 1. körzet | 33 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 343
Választási részvétel: 46.36 %
Bedobott boríték: 159Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 145
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 83 | 57.24 % | Független | |
| Suja Miroslav | 28 | 19.31 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 16 | 11.03 % | SV | |
| Kotleba Marian | 9 | 6.21 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Albert Michal | 6 | 4.14 % | Bratia Slovenska | |
| Rusina Jaroslav | 2 | 1.38 % | Független | |
| Plančík Peter | 1 | 0.69 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 148
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Baníková Andrea | 69 | 46.62 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Balog Július | 47 | 31.76 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Skýpala Ján | 35 | 23.65 % | Független | ||
| Brisudová Martina | 23 | 15.54 % | Független | ||
| Václavíková Svetlana | 20 | 13.51 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Vrábľová Stanislava | 14 | 9.46 % | Független | ||
| Karásek Peter | 12 | 8.11 % | REPUBLIKA | ||
| Matúška Branislav | 10 | 6.76 % | Független | ||
| Suja Juraj | 10 | 6.76 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Bračoková Iveta | 7 | 4.73 % | SMER - SD, SNS | ||
| Bračoková Lívia | 5 | 3.38 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 55 | 24.66% |
| PS | 38 | 17.04% |
| SMER SD | 33 | 14.80% |
| REPUBLIKA | 19 | 8.52% |
| SME RODINA | 13 | 5.83% |
| KDH | 12 | 5.38% |
| SaS | 11 | 4.93% |
| OĽANO-NOVA | 11 | 4.93% |
| Demokrati | 9 | 4.04% |
| SNS | 8 | 3.59% |
| LSNS | 7 | 3.14% |
| Piráti | 3 | 1.35% |
| KSS | 2 | 0.90% |
| SDKU DS | 1 | 0.45% |
| SOS | 1 | 0.45% |
| Érvényes szavazatok | 223 |
Poltári járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 358
Választási részvétel: 60.34 %
Bedobott boríték: 216Érvényes szavazólap: 216
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 105 | 48.61 % | |
| Korčok Ivan | 74 | 34.26 % | |
| Harabin Štefan | 18 | 8.33 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 2.31 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 2.31 % | |
| Kubiš Ján | 5 | 2.31 % | |
| Matovič Igor | 3 | 1.39 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.46 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 352
Választási részvétel: 42.05 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 35 | 24.48 % |
| SMER - SD | 30 | 20.98 % |
| REPUBLIKA | 25 | 17.48 % |
| HLAS - SD | 20 | 13.99 % |
| KDH | 14 | 9.79 % |
| SaS | 7 | 4.90 % |
| ĽSNS | 4 | 2.80 % |
| SNS | 3 | 2.10 % |
| Demokrati | 2 | 1.40 % |
| KSS | 2 | 1.40 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.70 % |
| Érvényes szavazatok | 143 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 22 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 17 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 16 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 16 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 15 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 11 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 11 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 7 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 6 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 6 | ||
| Hojsík Martin | PS | 6 | ||
| Wiezik Michal | PS | 5 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 4 | ||
| Mičko Karol | KDH | 4 | ||
| Sulík Richard | SaS | 4 | ||
| Puškárová Paula | HLAS - SD | 4 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 3 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 3 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 3 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 3 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 3 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 2 |


