Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Selce
Térképek:
Koordináták:
48.76480865, 19.20668983
Terület:
19,99 km2
Rang:
község
Népesség:
2154
Tszf. magasság:
424 m
Körzethívószám:
+421 (0) 48
Irányítószám:
97611
Település kód:
508985
Szervezeti azonosító:
313807
Adóazonosító:
2021121410
Névelőfordulások
1773
Szelecz,
1786
Selecz,
1808
Szelecz, Selec, Selce,
1863
Szelec,
1888
Szelcse,
1920
Selce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Selčianska cesta) 132
Telefon: 0484181223
Fax: 0484181235
E-mail: [email protected]
Honlap: selce.sk
Cím: (Selčianska cesta) 132
Telefon: 0484181223
Fax: 0484181235
E-mail: [email protected]
Honlap: selce.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-12:00; 12:30-15:30
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 7:00-12:00; 12:30-17:00Zárva
Csütörtök: 7:00-12:00; 12:30-15:30
Péntek: 7:00-12:00
Polgármester:
Lauková Jaroslava (Független)
Lauková Jaroslava (Független)
Képviselő-testület:
Fodor Jozef (Független)
Rudnická Lucia (Független)
Rusko Jozef (Független)
Lauková Jaroslava (Független)
Chaban Peter (KDH)
Kupec Ján (KDH)
Barna Vladimír (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 4 | 0% |
| szlovákok | 2 085 | 98% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 8 | 0% |
| ismeretlen | 20 | 1% |
| összlétszám | 2 125 |
Mai közigazgatás
Választások
A megválasztott polgármester és a testület összetétele.
Zázrivcová Božena
SMER, ĽS-HZDS, SNS
Ján Kupec
Független
Kupec Ján
KDH
Hlinka Daniel
KDH
Lauková Jaroslava
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1721
Választási részvétel: 57.00 %
Kiadott boríték: 981
Bedobott boríték: 980Polgármester
Érvényes szavazólap: 963
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lauková Jaroslava | 481 | 49.95 % | Független | |
| Hlinka Daniel | 341 | 35.41 % | Független | |
| Peťko Vladimír | 141 | 14.64 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kupec Ján | 1. körzet | 704 | KDH | ||
| Lauková Jaroslava | 1. körzet | 602 | Független | ||
| Rudnická Lucia | 1. körzet | 543 | Független | ||
| Chaban Peter | 1. körzet | 427 | KDH | ||
| Fodor Jozef | 1. körzet | 411 | Független | ||
| Rusko Jozef | 1. körzet | 403 | Független | ||
| Barna Vladimír | 1. körzet | 362 | KDH | ||
| Sivčák Peter | 1. körzet | 311 | KDH | ||
| Mesík Ján | 1. körzet | 259 | Demokrati | ||
| Šlosár Marek | 1. körzet | 256 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Klačanová Marta | 1. körzet | 254 | SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 721
Választási részvétel: 56.65 %
Bedobott boríték: 969Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 913
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 668 | 73.17 % | Független | |
| Kotleba Marian | 76 | 8.32 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Suja Miroslav | 75 | 8.21 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 37 | 4.05 % | SV | |
| Albert Michal | 25 | 2.74 % | Bratia Slovenska | |
| Rusina Jaroslav | 20 | 2.19 % | Független | |
| Plančík Peter | 12 | 1.31 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 861
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Klačanová Marta | 265 | 30.78 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kapusta David | 187 | 21.72 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Sobota Tomáš | 180 | 20.91 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Molitoris Matúš | 174 | 20.21 % | Független | ||
| Majling Martin | 163 | 18.93 % | Független | ||
| Turčan Martin | 147 | 17.07 % | Független | ||
| Trnka Patrik | 131 | 15.21 % | Független | ||
| Gajdošík Jakub | 129 | 14.98 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Holíková Patrícia | 129 | 14.98 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Brozman Peter | 126 | 14.63 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Gogola Peter | 118 | 13.70 % | DS-ODS | ||
| Dubačová Viera | 117 | 13.59 % | Független | ||
| Mackovič Marián Michael | 111 | 12.89 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Karová Erika | 106 | 12.31 % | Független | ||
| Lichý Milan | 101 | 11.73 % | Független | ||
| Mak Jozef | 84 | 9.76 % | Független | ||
| Karas Daniel | 82 | 9.52 % | SMER - SD, SNS | ||
| Bosák Branislav | 75 | 8.71 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Kováčik Branislav | 70 | 8.13 % | Független | ||
| Kašper Igor | 69 | 8.01 % | Független | ||
| Modranský Marek | 69 | 8.01 % | Független | ||
| Kostúr Adrián | 68 | 7.90 % | Független | ||
| Bučko Matej | 66 | 7.67 % | Független | ||
| Hanes Martin | 66 | 7.67 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Čellár Miroslav | 64 | 7.43 % | HLAS - sociálna demokracia |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 290 | 22.17% |
| PS | 231 | 17.66% |
| SMER SD | 201 | 15.37% |
| KDH | 141 | 10.78% |
| SaS | 93 | 7.11% |
| OĽANO-NOVA | 88 | 6.73% |
| SNS | 86 | 6.57% |
| Demokrati | 68 | 5.20% |
| REPUBLIKA | 45 | 3.44% |
| SME RODINA | 35 | 2.68% |
| LSNS | 16 | 1.22% |
| MK | 1 | 0.08% |
| Egyéb | 13 | 0.99% |
| Érvényes szavazatok | 1 308 |
Besztercebányai járás
Választásra jogosult: 1 734
Választási részvétel: 60.50 %
Bedobott boríték: 1 049Érvényes szavazólap: 1 045
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 489 | 46.79 % | |
| Pellegrini Peter | 398 | 38.09 % | |
| Harabin Štefan | 96 | 9.19 % | |
| Kubiš Ján | 28 | 2.68 % | |
| Matovič Igor | 15 | 1.44 % | |
| Dubovský Patrik | 8 | 0.77 % | |
| Kotleba Marian | 7 | 0.67 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 3 | 0.29 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.10 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 753
Választási részvétel: 36.39 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| PS | 170 | 27.33 % |
| SMER - SD | 110 | 17.68 % |
| REPUBLIKA | 80 | 12.86 % |
| KDH | 59 | 9.49 % |
| Demokrati | 58 | 9.32 % |
| HLAS - SD | 54 | 8.68 % |
| SaS | 44 | 7.07 % |
| SNS | 17 | 2.73 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | 1.29 % |
| KÚ | 7 | 1.13 % |
| PATRIOT | 5 | 0.80 % |
| ĽSNS | 4 | 0.64 % |
| ZR | 3 | 0.48 % |
| Volt SK | 2 | 0.32 % |
| Socialisti | 1 | 0.16 % |
| Érvényes szavazatok | 622 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 117 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 52 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 50 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 47 | ||
| Hojsík Martin | PS | 44 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 42 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 37 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 35 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 30 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 27 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 27 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 26 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 25 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 24 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 24 | ||
| Sulík Richard | SaS | 24 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 22 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 20 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 17 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 16 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 15 | ||
| Berčík Jakub | KDH | 14 | ||
| Jurzyca Eugen | SaS | 11 | ||
| Wiezik Michal | PS | 11 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 10 |
