Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kaľava
Koordináták:
48.93460083, 20.86826515
Terület:
4,45 km2
Rang:
község
Népesség:
412
Tszf. magasság:
570 m
Körzethívószám:
+421 (0) 53
Irányítószám:
05342
Település kód:
543209
Szervezeti azonosító:
329223
Adóazonosító:
2021331455
Névelőfordulások
1773
Kalyava, Kolyawa,
1786
Kalyawa,
1808
Kalyava, Kalawa,
1863
Kallyava,
1873
Kalyava,
1907
Szepeskárolyfalva,
1920
Kaľava
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kaľava) 63
Telefon: 0534472800
Fax: 0534472800
E-mail: [email protected]
Honlap: kalava.sk
Cím: (Kaľava) 63
Telefon: 0534472800
Fax: 0534472800
E-mail: [email protected]
Honlap: kalava.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 07:00-14:30Zárva
Szerda: 07:00-16:00
Péntek: 07:00-14:30
Polgármester:
Bandžuch Roman (SMER - SD)
Bandžuch Roman (SMER - SD)
Képviselő-testület:
Bandžuch Roman (SMER - SD)
Butvínová Emília (SMER - SD)
Ondáš Ondrej (HLAS - sociálna demokracia)
Pentraková Petra (HLAS - sociálna demokracia)
Žec Vladimír (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 345 | 87% |
| romák | 39 | 10% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 11 | 3% |
| összlétszám | 395 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Bandžuch Jozef
SMER
Čurilla Stanislav
Független
Rabatin Jozef
SMER-SD
Bandžuch Roman
SMER - SD
Bandžuch Roman
SMER - SD
Alapadatok
Választásra jogosult: 297
Választási részvétel: 67.00 %
Kiadott boríték: 199
Bedobott boríték: 199Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 198
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Bandžuch Roman | 90 | 45.45 % | SMER - SD | |
| Kontroš Vladimír | 55 | 27.78 % | Független | |
| Ondáš Ondrej | 53 | 26.77 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Butvínová Emília | 1. körzet | 100 | SMER - SD | ||
| Bandžuch Roman | 1. körzet | 92 | SMER - SD | ||
| Ondáš Ondrej | 1. körzet | 68 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Pentraková Petra | 1. körzet | 68 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Žec Vladimír | 1. körzet | 64 | SMER - SD | ||
| Kontroš Vladimír | 1. körzet | 63 | Független | ||
| Onderčin Ján | 1. körzet | 55 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Stanová Simona | 1. körzet | 51 | Független | ||
| Peklanský Tomáš | 1. körzet | 45 | Független | ||
| Bandžuchová Michaela | 1. körzet | 44 | SMER - SD | ||
| Šefčík Bohuslav | 1. körzet | 41 | Demokrati | ||
| Šuliková Alžbeta | 1. körzet | 39 | SMER - SD | ||
| Čurilla Lukáš | 1. körzet | 30 | Demokrati | ||
| Šefčík Denis | 1. körzet | 24 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 297
Választási részvétel: 52.19 %
Bedobott boríték: 155Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 144
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 58 | 40.28 % | Független | |
| Šimko Igor | 42 | 29.17 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 27 | 18.75 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 14 | 9.72 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 155
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Rušinová Iveta | 123 | 79.35 % | Független | ||
| Kopnická Mária | 93 | 60.00 % | Független | ||
| Puhallová Jitka | 91 | 58.71 % | Független | ||
| Hojstrič Marián | 80 | 51.61 % | Független | ||
| Dubiňák Dárius | 56 | 36.13 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Bečarik Pavol | 27 | 17.42 % | SNS | ||
| Demečko Dávid | 21 | 13.55 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Rusiňák Branislav | 16 | 10.32 % | SMER - SD | ||
| Belej Lubomír | 14 | 9.03 % | SMER - SD | ||
| Kandra Lukáš | 13 | 8.39 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Akram Adnan | 12 | 7.74 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Volný Ján | 12 | 7.74 % | SMER - SD | ||
| Brezovský Marek | 11 | 7.10 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Ruttkay Ladislav | 11 | 7.10 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Szitová Miroslava | 11 | 7.10 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Dluhoš Patrik | 10 | 6.45 % | SMER - SD | ||
| Bendik Pavol Benedikt | 8 | 5.16 % | Független | ||
| Ščuka Tomáš | 8 | 5.16 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Hamrák Pavol | 7 | 4.52 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Iľašová Judita | 7 | 4.52 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Kráľ Daniel | 5 | 3.23 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Baláž Marek | 4 | 2.58 % | Független | ||
| Čarňanský Adam | 4 | 2.58 % | REPUBLIKA | ||
| Marcinčin Radovan | 1 | 0.65 % | Konzervatívci | ||
| Pekarčíková Alena | 1 | 0.65 % | Konzervatívci |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 82 | 41.84% |
| HLAS - SD | 34 | 17.35% |
| REPUBLIKA | 30 | 15.31% |
| OĽANO-NOVA | 16 | 8.16% |
| SaS | 7 | 3.57% |
| PS | 6 | 3.06% |
| KDH | 5 | 2.55% |
| LSNS | 5 | 2.55% |
| SNS | 5 | 2.55% |
| SME RODINA | 5 | 2.55% |
| Demokrati | 1 | 0.51% |
| Érvényes szavazatok | 196 |
Iglói járás
Kassai kerület
Választásra jogosult: 294
Választási részvétel: 47.96 %
Bedobott boríték: 141Érvényes szavazólap: 141
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 82 | 58.16 % | |
| Harabin Štefan | 31 | 21.99 % | |
| Korčok Ivan | 25 | 17.73 % | |
| Matovič Igor | 3 | 2.13 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 302
Választási részvétel: 32.78 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 40 | 42.55 % |
| REPUBLIKA | 19 | 20.21 % |
| PS | 13 | 13.83 % |
| HLAS - SD | 6 | 6.38 % |
| Demokrati | 5 | 5.32 % |
| KÚ | 3 | 3.19 % |
| SaS | 3 | 3.19 % |
| KDH | 2 | 2.13 % |
| SĽS | 1 | 1.06 % |
| ĽSNS | 1 | 1.06 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 1.06 % |
| Érvényes szavazatok | 94 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 33 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 14 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 13 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 12 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 11 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 8 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 5 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 4 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Liba Peter | KÚ | 2 | ||
| Sulík Richard | SaS | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Heredoš Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 1 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 1 | ||
| Pavlisko Ivan | ĽSNS | 1 | ||
| Marcinčin Radovan | KÚ | 1 |


