Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Cinobaňa
Koordináták:
48.44705963, 19.64852524
Terület:
39,23 km2
Rang:
község
Népesség:
2284
Tszf. magasság:
432 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
98522
Település kód:
511315
Szervezeti azonosító:
316008
Adóazonosító:
2021237020
Névelőfordulások
1773
Szino-Banya,
1808
Czinobánya, Szinobánya,
1863
Szinóbánya,
1920
Cinobáňa, Synobáňa,
1927
Cinobaňa
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Banská ulica) 315/1
Telefon: 0474511733
Fax: 0474511732
E-mail: [email protected]
Honlap: cinobana.sk
Cím: (Banská ulica) 315/1
Telefon: 0474511733
Fax: 0474511732
E-mail: [email protected]
Honlap: cinobana.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 12:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Szerda: 7:30-12:00; 12:30-17:00
Csütörtök: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Péntek: 7:30-12:00; 12:30-14:00
Polgármester:
Melicher Jozef (KDH)
Melicher Jozef (KDH)
Képviselő-testület:
Albertová Vladimíra (Független)
Belovicsová Bittnerová Karin (Független)
Bittner Marek (Független)
Gereg Pavol (Független)
Imrovič Peter (Független)
Karásek Jozef (Független)
Kiapešová Martina (Független)
Klinčok Ján (SMER - SD)
Kožiak Ondrej (REPUBLIKA)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 10 | 0% |
| szlovákok | 1 910 | 93% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| romák | 7 | 0% |
| csehek | 3 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 122 | 6% |
| összlétszám | 2 055 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Melicher Jozef
Független
Melicher Jozef
Független
Melicher Jozef
Független
Melicher Jozef
KDH
Melicher Jozef
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 1650
Választási részvétel: 44.73 %
Kiadott boríték: 738
Bedobott boríték: 737Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 730
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Melicher Jozef | 449 | 61.51 % | KDH | |
| Čomajová Elena | 207 | 28.36 % | Független | |
| Gabľas František | 50 | 6.85 % | Független | |
| Uhrin Jozef | 13 | 1.78 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Kováč Pavol | 11 | 1.51 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Imrovič Peter | 1. körzet | 345 | Független | ||
| Gereg Pavol | 1. körzet | 340 | Független | ||
| Belovicsová Bittnerová Karin | 1. körzet | 327 | Független | ||
| Albertová Vladimíra | 1. körzet | 287 | Független | ||
| Klinčok Ján | 1. körzet | 272 | SMER - SD | ||
| Kiapešová Martina | 1. körzet | 238 | Független | ||
| Kožiak Ondrej | 1. körzet | 195 | REPUBLIKA | ||
| Bittner Marek | 1. körzet | 193 | Független | ||
| Karásek Jozef | 1. körzet | 190 | Független | ||
| Melicherová Júlia | 1. körzet | 184 | Független | ||
| Garaj Michal | 1. körzet | 181 | REPUBLIKA | ||
| Imreová Marta | 1. körzet | 176 | Független | ||
| Podhorec Martin | 1. körzet | 171 | Független | ||
| Gabľas František | 1. körzet | 149 | Független | ||
| Dudek Milan | 1. körzet | 135 | Független | ||
| Čomaj Ľubomír | 1. körzet | 132 | Független | ||
| Feldsam Viktor Emanuel Marko | 1. körzet | 129 | Független | ||
| Očovan Peter | 1. körzet | 128 | Független | ||
| Uhrin Jozef | 1. körzet | 107 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Salaj Ján | 1. körzet | 69 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kováč Pavol | 1. körzet | 66 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 650
Választási részvétel: 42.55 %
Bedobott boríték: 700Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 615
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 240 | 39.02 % | Független | |
| Suja Miroslav | 143 | 23.25 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 107 | 17.40 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 81 | 13.17 % | SV | |
| Albert Michal | 26 | 4.23 % | Bratia Slovenska | |
| Rusina Jaroslav | 11 | 1.79 % | Független | |
| Plančík Peter | 7 | 1.14 % | KSS |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 654
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bračoková Lívia | 428 | 65.44 % | Független | ||
| Baníková Andrea | 188 | 28.75 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Skýpala Ján | 104 | 15.90 % | Független | ||
| Balog Július | 73 | 11.16 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Suja Juraj | 73 | 11.16 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Bračoková Iveta | 57 | 8.72 % | SMER - SD, SNS | ||
| Brisudová Martina | 57 | 8.72 % | Független | ||
| Karásek Peter | 48 | 7.34 % | REPUBLIKA | ||
| Matúška Branislav | 24 | 3.67 % | Független | ||
| Václavíková Svetlana | 22 | 3.36 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Vrábľová Stanislava | 15 | 2.29 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 293 | 31.57% |
| HLAS - SD | 185 | 19.94% |
| REPUBLIKA | 83 | 8.94% |
| OĽANO-NOVA | 80 | 8.62% |
| PS | 75 | 8.08% |
| SNS | 74 | 7.97% |
| SME RODINA | 30 | 3.23% |
| SaS | 29 | 3.13% |
| KDH | 28 | 3.02% |
| LSNS | 21 | 2.26% |
| KSS | 11 | 1.19% |
| Demokrati | 10 | 1.08% |
| Egyéb | 9 | 0.97% |
| Érvényes szavazatok | 928 |
Poltári járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 1 661
Választási részvétel: 42.99 %
Bedobott boríték: 713Érvényes szavazólap: 708
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 358 | 50.56 % | |
| Korčok Ivan | 161 | 22.74 % | |
| Harabin Štefan | 148 | 20.90 % | |
| Kubiš Ján | 16 | 2.26 % | |
| Kotleba Marian | 8 | 1.13 % | |
| Matovič Igor | 8 | 1.13 % | |
| Dubovský Patrik | 7 | 0.99 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.14 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.14 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 671
Választási részvétel: 25.73 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 168 | 39.81 % |
| REPUBLIKA | 87 | 20.62 % |
| PS | 54 | 12.80 % |
| HLAS - SD | 33 | 7.82 % |
| SNS | 17 | 4.03 % |
| KDH | 15 | 3.55 % |
| SaS | 13 | 3.08 % |
| Demokrati | 9 | 2.13 % |
| ZR | 7 | 1.66 % |
| KSS | 5 | 1.18 % |
| ĽSNS | 4 | 0.95 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 0.95 % |
| PATRIOT | 3 | 0.71 % |
| SOSK | 2 | 0.47 % |
| KÚ | 1 | 0.24 % |
| Érvényes szavazatok | 422 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 87 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 72 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 69 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 64 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 44 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 31 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 25 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 22 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 20 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 19 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 17 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 15 | ||
| Danko Andrej | SNS | 11 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 11 | ||
| Hojsík Martin | PS | 10 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 9 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 8 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 7 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 7 | ||
| Wiezik Michal | PS | 7 | ||
| Slota Pavol | REPUBLIKA | 6 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 5 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Baránek Ján | ZR | 5 |


