Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Solčianky
Koordináták:
48.61997986, 18.19628716
Terület:
2,66 km2
Rang:
község
Népesség:
274
Tszf. magasság:
194 m
Körzethívószám:
+421 (0) 38
Irányítószám:
95639
Település kód:
556327
Szervezeti azonosító:
800040
Névelőfordulások
1773
Szolcsanka, Solcžanky,
1786
Solcschanka,
1808
Szolcsánka, Solčanky,
1863
Szolcsánka,
1913
Szolcsányka,
1920
Solčanky, Solčanka,
1927
Selčianky,
1948
Solčianky
1990
Solčianky
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Solčianky) 58
Telefon: 0385300064
Fax: 0385300063
E-mail: [email protected]
Honlap: solcianky.sk/
Cím: (Solčianky) 58
Telefon: 0385300064
Fax: 0385300063
E-mail: [email protected]
Honlap: solcianky.sk/
Polgármester:
Krištof Juraj (Független)
Krištof Juraj (Független)
Képviselő-testület:
Cifra Tomáš (Független)
Cifrová Nikola (Független)
Hrenák Jozef (Független)
Krištof Veronika (Független)
Pokrývka Peter (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 254 | 97% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 5 | 2% |
| összlétszám | 261 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Ondruška Dušan
SMER
Ondruška Dušan
SMER-SD
Krištof Juraj
Független
Krištof Juraj
Független
Krištof Juraj
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 241
Választási részvétel: 65.56 %
Kiadott boríték: 158
Bedobott boríték: 158Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 156
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Krištof Juraj | 112 | 71.79 % | Független | |
| Gregorík Ondrej | 44 | 28.21 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hrenák Jozef | 1. körzet | 101 | Független | ||
| Pokrývka Peter | 1. körzet | 101 | Független | ||
| Cifrová Nikola | 1. körzet | 92 | Független | ||
| Cifra Tomáš | 1. körzet | 89 | Független | ||
| Krištof Veronika | 1. körzet | 84 | Független | ||
| Michal Ján | 1. körzet | 54 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 241
Választási részvétel: 65.56 %
Bedobott boríték: 157Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 130
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Becík Branislav | 78 | 60.00 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, SNS, REPUBLIKA, PRAVDA, Bratia Slovenska | |
| Varga Henrich | 30 | 23.08 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | |
| Čuláková Jolana | 15 | 11.54 % | Független | |
| Blaško Erik | 5 | 3.85 % | Jednota Slovanov | |
| Csenger Tibor | 1 | 0.77 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | |
| Suchan Karol | 1 | 0.77 % | SLOVEXIT | |
| Švec Róbert | 0 | 0.00 % | Slovenské Hnutie Obrody |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 120
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Daniš Vladimír | 29 | 24.17 % | Független | ||
| Bútorová Viera | 22 | 18.33 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Gálisová Veronika | 22 | 18.33 % | Konzervatívci | ||
| Hudec Jozef | 22 | 18.33 % | Független | ||
| Goga Pavol | 21 | 17.50 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Grach Štefan | 19 | 15.83 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Goča Roman | 18 | 15.00 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Urminský Filip | 16 | 13.33 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Želiska Juraj | 15 | 12.50 % | Független | ||
| Bucko Martin | 14 | 11.67 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Barboríková Marta | 13 | 10.83 % | Független | ||
| Bujňák Ján | 12 | 10.00 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Čopík Andrej | 12 | 10.00 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Ozimý Zuzana | 12 | 10.00 % | Független | ||
| Božik Jaroslav | 11 | 9.17 % | Független | ||
| Mináriková Ivana | 11 | 9.17 % | SME RODINA | ||
| Gubáň Pavol | 10 | 8.33 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Hubinský Matúš | 9 | 7.50 % | Független | ||
| Stankovský Jozef | 9 | 7.50 % | Független | ||
| Baláž Miroslav | 8 | 6.67 % | Független | ||
| Malinková Jana | 7 | 5.83 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Pokus Marián | 7 | 5.83 % | Tím Kraj Nitra, SaS, Progresívne Slovensko, KDH, SLOVENSKO, Demokrati, Maďarské fórum, OKS | ||
| Šípoš Pavol | 7 | 5.83 % | Független | ||
| Dobrotková Monika | 6 | 5.00 % | SLOVEXIT | ||
| Kochan Peter | 6 | 5.00 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 73 | 42.20% |
| HLAS - SD | 24 | 13.87% |
| OĽANO-NOVA | 17 | 9.83% |
| PS | 17 | 9.83% |
| SNS | 15 | 8.67% |
| REPUBLIKA | 8 | 4.62% |
| KDH | 7 | 4.05% |
| SaS | 7 | 4.05% |
| Demokrati | 3 | 1.73% |
| SME RODINA | 2 | 1.16% |
| Érvényes szavazatok | 173 |
Nagytapolcsányi járás
Nyitrai kerület
Választásra jogosult: 243
Választási részvétel: 55.97 %
Bedobott boríték: 135Érvényes szavazólap: 133
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 65 | 48.87 % | |
| Korčok Ivan | 37 | 27.82 % | |
| Harabin Štefan | 22 | 16.54 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 2.26 % | |
| Matovič Igor | 3 | 2.26 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 1.50 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 0.75 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 242
Választási részvétel: 35.95 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 32 | 38.10 % |
| PS | 17 | 20.24 % |
| REPUBLIKA | 8 | 9.52 % |
| HLAS - SD | 8 | 9.52 % |
| KDH | 4 | 4.76 % |
| Demokrati | 3 | 3.57 % |
| ZR | 3 | 3.57 % |
| KÚ | 3 | 3.57 % |
| SNS | 2 | 2.38 % |
| SaS | 2 | 2.38 % |
| Socialisti | 1 | 1.19 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 1.19 % |
| Érvényes szavazatok | 84 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 17 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 13 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 9 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 6 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 6 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 5 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 3 | ||
| Danko Andrej | SNS | 2 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Baránek Ján | ZR | 2 | ||
| Štubniak Juraj | ZR | 2 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 2 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 2 | ||
| Urminský Filip | HLAS - SD | 2 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 1 | ||
| Bekmatov Artúr | Socialisti | 1 | ||
| Hubinská Lucia | Socialisti | 1 | ||
| Ševčík Ivan | SNS | 1 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 1 |


