Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Jastrabie nad Topľou
Koordináták:
48.94014359, 21.60438347
Terület:
6,78 km2
Rang:
község
Népesség:
452
Tszf. magasság:
141 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09435
Település kód:
528757
Szervezeti azonosító:
332445
Adóazonosító:
2020641073
Névelőfordulások
1786
Jesztreb,
1808
Tót-Jesztreb, Slowenský Jestřab,
1863
Tótjesztrebb,
1873
Tótjesztreb,
1907
Tapolybánya,
1920
Jastrabie,
1961
Jastrabie nad Topľou
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Jastrabie nad Topľou) 113
Telefon: 0574496315
Fax: 0574496315
E-mail: [email protected]
Honlap: jastrabie.sk
Cím: (Jastrabie nad Topľou) 113
Telefon: 0574496315
Fax: 0574496315
E-mail: [email protected]
Honlap: jastrabie.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Dankovič Miloš (KDH)
Dankovič Miloš (KDH)
Képviselő-testület:
Dzivák Michal (KDH)
Hladová Katarína (SMER - SD)
Medvec Ján (KDH)
Ritoch Richard (KDH)
Veliký Matúš (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 351 | 72% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 117 | 24% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 3 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 13 | 3% |
| összlétszám | 487 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Džuka Michal
SMER, MOST - HÍD
Džuka Michal
SMER-SD
Džuka Michal
SMER-SD, SNS, MOST - HÍD
Antol Ľubomír
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Dankovič Miloš
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 373
Választási részvétel: 67.29 %
Kiadott boríték: 251
Bedobott boríték: 251Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 250
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Dankovič Miloš | 132 | 52.80 % | KDH | |
| Antol Ľubomír | 118 | 47.20 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Veliký Matúš | 1. körzet | 124 | KDH | ||
| Dzivák Michal | 1. körzet | 110 | KDH | ||
| Medvec Ján | 1. körzet | 109 | KDH | ||
| Ritoch Richard | 1. körzet | 104 | KDH | ||
| Hladová Katarína | 1. körzet | 88 | SMER - SD | ||
| Sabo Jozef | 1. körzet | 73 | SMER - SD | ||
| Bambuch Marek | 1. körzet | 63 | SMER - SD | ||
| Goroľ Lukáš | 1. körzet | 55 | SLOVENSKO, Demokrati, NOVA | ||
| Bužo Peter | 1. körzet | 54 | SLOVENSKO, Demokrati, NOVA | ||
| Pavlo Milan | 1. körzet | 50 | SMER - SD | ||
| Bužo Lukáš | 1. körzet | 46 | SLOVENSKO, Demokrati, NOVA | ||
| Jarka Jozef | 1. körzet | 42 | Független | ||
| Huňák Ladislav | 1. körzet | 38 | SMER - SD | ||
| Goroľ Ján | 1. körzet | 35 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 373
Választási részvétel: 67.56 %
Bedobott boríték: 251Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 199
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 78 | 39.20 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 50 | 25.13 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 32 | 16.08 % | Független | |
| Lešková Monika | 16 | 8.04 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 6 | 3.02 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 6 | 3.02 % | TÍM KOŠICE | |
| Geci Marián | 1 | 0.50 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.50 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.50 % | Független | |
| Stanko Ján | 1 | 0.50 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 224
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Berta Jozef | 127 | 56.70 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kocák Peter | 92 | 41.07 % | Független | ||
| Bužo Lukáš | 70 | 31.25 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ragan Ján | 42 | 18.75 % | Független | ||
| Baran Jozef | 33 | 14.73 % | Független | ||
| Cerula Marek | 33 | 14.73 % | Független | ||
| Makatúra Jaroslav | 31 | 13.84 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kobielský Alfonz | 30 | 13.39 % | Független | ||
| Fedorčák Pavol | 27 | 12.05 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Migaľ Samuel | 27 | 12.05 % | Független | ||
| Duda Stanislav | 24 | 10.71 % | Független | ||
| Bruss Samuel | 19 | 8.48 % | Független | ||
| Bačová Katarína | 18 | 8.04 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lenková Eva | 18 | 8.04 % | Független | ||
| Tomášová Jozefína | 16 | 7.14 % | SRK | ||
| Topľanský Štefan | 16 | 7.14 % | SMER - SD | ||
| Lešková Monika | 14 | 6.25 % | SNS | ||
| Horváth Lukáš | 13 | 5.80 % | Független | ||
| Chmeľovský Jakub | 13 | 5.80 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Karol Ján | 12 | 5.36 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Medvec Vladimír | 12 | 5.36 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Zubková Ľubica | 12 | 5.36 % | Független | ||
| Gaži Vladimír | 11 | 4.91 % | SMER - SD | ||
| Hudák Peter | 11 | 4.91 % | REPUBLIKA | ||
| Krišanda Ján | 11 | 4.91 % | SNS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 79 | 29.59% |
| SMER SD | 59 | 22.10% |
| HLAS - SD | 50 | 18.73% |
| KDH | 27 | 10.11% |
| PS | 19 | 7.12% |
| SNS | 13 | 4.87% |
| SaS | 6 | 2.25% |
| REPUBLIKA | 6 | 2.25% |
| Demokrati | 4 | 1.50% |
| SME RODINA | 2 | 0.75% |
| Egyéb | 2 | 0.75% |
| Érvényes szavazatok | 267 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 357
Választási részvétel: 43.14 %
Bedobott boríték: 154Érvényes szavazólap: 154
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 87 | 56.49 % | |
| Korčok Ivan | 29 | 18.83 % | |
| Matovič Igor | 20 | 12.99 % | |
| Harabin Štefan | 15 | 9.74 % | |
| Kubiš Ján | 2 | 1.30 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.65 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 359
Választási részvétel: 29.53 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 30 | 28.57 % |
| KDH | 20 | 19.05 % |
| REPUBLIKA | 19 | 18.10 % |
| PS | 14 | 13.33 % |
| HLAS - SD | 8 | 7.62 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 6 | 5.71 % |
| PATRIOT | 2 | 1.90 % |
| SNS | 2 | 1.90 % |
| SaS | 2 | 1.90 % |
| ZR | 1 | 0.95 % |
| Volt SK | 1 | 0.95 % |
| Érvényes szavazatok | 105 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 18 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 18 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 16 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 15 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 12 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 11 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 9 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 7 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 7 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 6 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 4 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 3 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 3 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 3 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 2 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 2 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 2 | ||
| Karas Viliam | KDH | 2 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 2 | ||
| Radačovský Michal | PATRIOT | 1 | ||
| Šimkovičová Martina | SNS | 1 |


