Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Slovenské Ďarmoty
Településrészek:
1918 előtti vármegye, járás:
Nógrád vármegye
Balassagyarmati járás
Balassagyarmati járás
1938-45 közötti vármegye, járás:
Nógrád vármegye (sz: Balassagyarmat)
Balassagyarmati járás
Balassagyarmati járás
Természeti tájbeosztás:
Északnyugati-Kárpátok > Nógrádi-medence, Balassagyarmati-medence
Más földrajzi nevek:
Cerina, Csikman (Čikman), Dolná Manková, Dolné lúky, Dolný Tormáš, Drieňovka, Fehér-hegy (Biely vrch), Horný Tormáš, Illésipuszta (Iliášov), Jazerné lúky, Kukučka, Mankó-hegy (Manková), Michalkovičovka, Pod Malým Vrchom, Pod Martinským vrchom, Pod Riglom, Pod Sibériou, Pod Surdokom, Pod tehelňou, Rigóhegy (Rigel), Sibéria, Szurdok, Za Krtišským potokom
Koordináták:
48.09162140, 19.28968239
Terület:
10,04 km2
Rang:
község
Népesség:
553
Tszf. magasság:
148 m
Körzethívószám:
+421 (0) 47
Irányítószám:
99107
Település kód:
516384
Szervezeti azonosító:
319562
Adóazonosító:
2021173231
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
ILLÉSI. Szabad puszta Hont Várm. földes Ura G. Balassa, és G. Zichy Uraságok, fekszik Újfalu, és Lezenye között, 1/4 órányira, szántó földgyei jók, szőleje, réttye elég, és jó nemű.
Névelőfordulások
1920
Slovenské Ďarmoty,
1927
Slovenské Ďarmoty, Tót-Gyarmat,
1938
Tótgyarmat,
1945
Slovenské Ďarmoty, Tót-Gyarmat,
1948
Slovenské Ďarmoty
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Slovenské Ďarmoty)
Telefon: 0474894196
Fax: 0474894196
E-mail: [email protected]
Honlap: slovenskedar...cu.sk
Cím: (Slovenské Ďarmoty)
Telefon: 0474894196
Fax: 0474894196
E-mail: [email protected]
Honlap: slovenskedar...cu.sk
Polgármester:
Zolcerová Valéria (Független)
Zolcerová Valéria (Független)
Képviselő-testület:
Balga Roman (Független)
Berecký Ladislav (SME RODINA)
Ďurkovičová Margita (Magyar Szövetség - Maďarská aliancia)
Káger Marián (REPUBLIKA)
Varholák Miloš (SaS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 86 | 17% |
| szlovákok | 352 | 68% |
| romák | 36 | 7% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 46 | 9% |
| összlétszám | 520 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Árvayová Denisa
Független
Árvayová Denisa
Független
Árvayová Denisa
Független
Árvayová Denisa
Független
Zolcerová Valéria
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 416
Választási részvétel: 57.69 %
Kiadott boríték: 240
Bedobott boríték: 240Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 237
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Zolcerová Valéria | 120 | 50.63 % | Független | |
| Árvayová Denisa | 117 | 49.37 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Balga Roman | 1. körzet | 141 | Független | ||
| Berecký Ladislav | 1. körzet | 137 | SME RODINA | ||
| Varholák Miloš | 1. körzet | 124 | SaS | ||
| Káger Marián | 1. körzet | 93 | REPUBLIKA | ||
| Ďurkovičová Margita | 1. körzet | 87 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Rajťuk Róbert | 1. körzet | 83 | SMER - SD | ||
| Kollár Ján | 1. körzet | 79 | Bratia Slovenska | ||
| Ďörď Jozef | 1. körzet | 74 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hustyava Marková Katarína | 1. körzet | 42 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Marková Mária | 1. körzet | 36 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 411
Választási részvétel: 39.42 %
Bedobott boríték: 161Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 146
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 90 | 61.64 % | Független | |
| Suja Miroslav | 29 | 19.86 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 22 | 15.07 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Malatinec Roman | 3 | 2.05 % | SV | |
| Plančík Peter | 1 | 0.68 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 1 | 0.68 % | Független | |
| Albert Michal | 0 | 0.00 % | Bratia Slovenska |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 157
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Trojčák Mirko | 87 | 55.41 % | Független | ||
| Jámbor László | 71 | 45.22 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Koštial Marian | 34 | 21.66 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Dobrocký Ľuboslav | 33 | 21.02 % | Független | ||
| Bajo Vladimír | 26 | 16.56 % | REPUBLIKA | ||
| Györgyová Andrea | 18 | 11.46 % | Független | ||
| Cuper Jozef | 17 | 10.83 % | SMER - SD, SNS | ||
| Sipos - Molnár Ingrid | 17 | 10.83 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Kušpálová Janka | 14 | 8.92 % | REPUBLIKA | ||
| Žaloudek Jaromír | 14 | 8.92 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Martin Ladislav | 10 | 6.37 % | REPUBLIKA | ||
| Nozdrovický Ladislav | 10 | 6.37 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Černý Ladislav | 9 | 5.73 % | SME RODINA | ||
| Gömöry Lóránt | 9 | 5.73 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Halenkovič Štefan | 7 | 4.46 % | Bratia Slovenska | ||
| Lajtoš Roland | 5 | 3.18 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Tóthová Riana | 4 | 2.55 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 52 | 29.71% |
| OĽANO-NOVA | 25 | 14.29% |
| SMER SD | 24 | 13.71% |
| REPUBLIKA | 18 | 10.29% |
| PS | 14 | 8.00% |
| MK | 9 | 5.14% |
| SaS | 7 | 4.00% |
| LSNS | 6 | 3.43% |
| SNS | 6 | 3.43% |
| SME RODINA | 5 | 2.86% |
| Demokrati | 4 | 2.29% |
| Modrí, Most-Híd | 2 | 1.14% |
| KSS | 1 | 0.57% |
| Piráti | 1 | 0.57% |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.57% |
| Érvényes szavazatok | 175 |
Nagykürtösi járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 360
Választási részvétel: 33.33 %
Bedobott boríték: 120Érvényes szavazólap: 120
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 60 | 50.00 % | |
| Korčok Ivan | 31 | 25.83 % | |
| Harabin Štefan | 13 | 10.83 % | |
| Matovič Igor | 7 | 5.83 % | |
| Forró Krisztián | 6 | 5.00 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 2.50 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 361
Választási részvétel: 19.39 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 21 | 31.34 % |
| REPUBLIKA | 17 | 25.37 % |
| PS | 9 | 13.43 % |
| HLAS - SD | 4 | 5.97 % |
| Demokrati | 3 | 4.48 % |
| KDH | 3 | 4.48 % |
| SaS | 3 | 4.48 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 2 | 2.99 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 2.99 % |
| SNS | 1 | 1.49 % |
| SĽS | 1 | 1.49 % |
| ZR | 1 | 1.49 % |
| Érvényes szavazatok | 67 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 14 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 10 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 6 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 5 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 4 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 3 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 3 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 3 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Berényi József | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 2 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 2 | ||
| Mičko Karol | KDH | 2 | ||
| Sulík Richard | SaS | 2 | ||
| Wiezik Michal | PS | 2 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 1 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 1 | ||
| Meravý Tomáš | Demokrati | 1 | ||
| Čekovský Kristián | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Orosz Örs | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 | ||
| Heredoš Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Janco Andrej | REPUBLIKA | 1 |


