Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Nemce
Térképek:
Koordináták:
48.76463318, 19.18449402
Terület:
4,1 km2
Rang:
község
Népesség:
1187
Tszf. magasság:
410 m
Körzethívószám:
+421 (0) 48
Irányítószám:
97401
Település kód:
557285
Szervezeti azonosító:
647438
Adóazonosító:
2021108892
Névelőfordulások
1773
Nemcze,
1786
Nemcze,
1808
Nemcze, Němce,
1863
Nemce,
1888
Zólyomnémeti,
1920
Nemce,
1948
Zvolenské Nemce,
1990
Nemce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Lúčna) 52
Telefon: 0484146041
Fax: 0484143749
E-mail: [email protected]
Honlap: nemce.sk
Cím: (Lúčna) 52
Telefon: 0484146041
Fax: 0484143749
E-mail: [email protected]
Honlap: nemce.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 12:30-17:00
Kedd: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Szerda: 7:30-12:00; 12:30-17:00Zárva
Csütörtök: 7:30-12:00; 12:30-15:30
Péntek: 7:30-12:00
Polgármester:
Grekčová Alena (Független)
Grekčová Alena (Független)
Képviselő-testület:
Jackuliaková Silvia (Független)
Hudecová Jarmila (Független)
Slovák Ján (Független)
Caban Peter (Független)
Kalužová Ľubica (Független)
Tóth Marián (HLAS - sociálna demokracia)
Mazúchová Alena (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 1 093 | 96% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 4 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 5 | 0% |
| ismeretlen | 38 | 3% |
| összlétszám | 1 142 |
Mai közigazgatás
Választások
A megválasztott polgármester és a testület összetétele.
Mydlo Dušan
Független
Dušan Mydlo
SMER-SD
Samuelčíková Alena
Független
Krajňáková Alena
Független
Grekčová Alena
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 950
Választási részvétel: 58.32 %
Kiadott boríték: 554
Bedobott boríték: 552Polgármester
Érvényes szavazólap: 529
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Grekčová Alena | 356 | 67.30 % | Független | |
| Chalupek Michal | 94 | 17.77 % | SNS | |
| Jackuliak Mário | 79 | 14.93 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Caban Peter | 1. körzet | 401 | Független | ||
| Slovák Ján | 1. körzet | 300 | Független | ||
| Hudecová Jarmila | 1. körzet | 229 | Független | ||
| Jackuliaková Silvia | 1. körzet | 220 | Független | ||
| Tóth Marián | 1. körzet | 205 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mazúchová Alena | 1. körzet | 202 | SMER - SD | ||
| Kalužová Ľubica | 1. körzet | 198 | Független | ||
| Jackuliak Mário | 1. körzet | 195 | Független | ||
| Moncoľová Jarmila | 1. körzet | 174 | Független | ||
| Majcher Jaroslav | 1. körzet | 167 | Független | ||
| Murgaš Michal | 1. körzet | 134 | SMER - SD | ||
| Handlovská Mária | 1. körzet | 126 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 950
Választási részvétel: 58.32 %
Bedobott boríték: 554Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 511
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 377 | 73.78 % | Független | |
| Kotleba Marian | 51 | 9.98 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Suja Miroslav | 47 | 9.20 % | REPUBLIKA | |
| Malatinec Roman | 16 | 3.13 % | SV | |
| Albert Michal | 9 | 1.76 % | Bratia Slovenska | |
| Plančík Peter | 6 | 1.17 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 5 | 0.98 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 452
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Molitoris Matúš | 74 | 16.37 % | Független | ||
| Karas Daniel | 68 | 15.04 % | SMER - SD, SNS | ||
| Karová Erika | 67 | 14.82 % | Független | ||
| Gajdošík Jakub | 65 | 14.38 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Modranský Marek | 64 | 14.16 % | Független | ||
| Majling Martin | 59 | 13.05 % | Független | ||
| Turčan Martin | 59 | 13.05 % | Független | ||
| Holíková Patrícia | 57 | 12.61 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Lichý Milan | 56 | 12.39 % | Független | ||
| Brozman Peter | 55 | 12.17 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Dubačová Viera | 53 | 11.73 % | Független | ||
| Kapusta David | 48 | 10.62 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Jančová Miroslava | 47 | 10.40 % | Független | ||
| Čellár Miroslav | 42 | 9.29 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gogola Peter | 42 | 9.29 % | DS-ODS | ||
| Trnka Patrik | 41 | 9.07 % | Független | ||
| Nosková Iveta | 39 | 8.63 % | Független | ||
| Mackovič Marián Michael | 37 | 8.19 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Bosák Branislav | 36 | 7.96 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Longauer Tobiáš | 36 | 7.96 % | SMER - SD, SNS | ||
| Bartošík Pavel | 35 | 7.74 % | Független | ||
| Kašper Igor | 34 | 7.52 % | Független | ||
| Kováčik Branislav | 34 | 7.52 % | Független | ||
| Mak Jozef | 34 | 7.52 % | Független | ||
| Klačanová Marta | 32 | 7.08 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 183 | 25.31% |
| SMER SD | 170 | 23.51% |
| PS | 130 | 17.98% |
| SaS | 60 | 8.30% |
| SNS | 34 | 4.70% |
| OĽANO-NOVA | 34 | 4.70% |
| KDH | 33 | 4.56% |
| REPUBLIKA | 20 | 2.77% |
| LSNS | 17 | 2.35% |
| SME RODINA | 17 | 2.35% |
| Demokrati | 17 | 2.35% |
| Piráti | 3 | 0.41% |
| Egyéb | 5 | 0.69% |
| Érvényes szavazatok | 723 |
Besztercebányai járás
Választásra jogosult: 957
Választási részvétel: 61.23 %
Bedobott boríték: 586Érvényes szavazólap: 581
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 257 | 44.23 % | |
| Korčok Ivan | 240 | 41.31 % | |
| Harabin Štefan | 50 | 8.61 % | |
| Kubiš Ján | 14 | 2.41 % | |
| Matovič Igor | 14 | 2.41 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 0.69 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.34 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 929
Választási részvétel: 45.53 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 120 | 29.20 % |
| PS | 109 | 26.52 % |
| HLAS - SD | 46 | 11.19 % |
| REPUBLIKA | 45 | 10.95 % |
| SaS | 27 | 6.57 % |
| KDH | 20 | 4.87 % |
| Demokrati | 15 | 3.65 % |
| SNS | 11 | 2.68 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 1.70 % |
| ĽSNS | 6 | 1.46 % |
| PATRIOT | 1 | 0.24 % |
| ZR | 1 | 0.24 % |
| KSS | 1 | 0.24 % |
| KÚ | 1 | 0.24 % |
| Volt SK | 1 | 0.24 % |
| Érvényes szavazatok | 411 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 85 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 57 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 54 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 45 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 35 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 32 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 29 | ||
| Hojsík Martin | PS | 25 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 24 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 21 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 19 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 17 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 16 | ||
| Sulík Richard | SaS | 12 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 12 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 10 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 9 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 9 | ||
| Wiezik Michal | PS | 9 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 8 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 8 | ||
| Yar Lucia | PS | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 7 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 |


