Áttekintés
Nagykaposi járás
Nagykaposi járás
kisközség
Vályi András: Magyar országnak leírása, 1796-99
KELECSÉNY. Magyar falu Ungvár Várm. földes Ura Barkóczy Uraság, lakosai katolikusok, fekszik Doboruszkához nem meszsze, és annak filiája, határja jó, vagyonnyai jelesek, és külömbfélék; el adásra alkalmatos módgyok van. NYÁRAD. Magyar falu Ungvár Várm. földes Urai több Urak, lakosai külömbfélék, fekszik Kaposhoz fél mértföldnyire, Doboruskához sem meszsze, és annak filiája, ’s határja is hozzá hasonlító.
Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, 1851
Kelecsény, magyar-orosz falu, Ungh vmegyében, Dobo-Ruszkához egy órányira: 102 római, 93 g. kath., 8 evang., 156 ref. 15 zsidó lak. F. u. gr. Barkóczy. Nyárad, magyar falu, Ungh vgyében, Dobó-Ruszkához 3/4 órányira: 22 rom., 19 g. kath., 158 ref., 6 zsidó lak., ref. templommal. F. u. Kövy Sándor örökösei. Ut. p. Ungvár. Mocsár, magyar falu, Ungh vmegyében, Unghvárhoz dél-nyugotra 2 2/4 órányira: 57 r., 19 g.
A visszatért Felvidék adattára (1939)
Magyarkelecsény. A községhez tartozó külterületi lakott hely: Ujkelecsény. A község területe 1319 kat. hold, lélekszáma a visszacsatoláskor 401. Ungnyárád. A község területe 617 kat. hold, lélekszáma a visszacsatoláskor 193. Magyarmocsár. A községhez tartozó külterületi lakott hely: Cigánytelep. A község területe 1703 kat. hold, lélekszáma a visszacsatolákor 305.
Közigazgatás
Cím: Nyarádkelecsény (Kapušianske Kľačany) 27
Telefon: 0566283460
E-mail: [email protected]
Honlap: kapusianskek...ny.sk
Varga Tibor (Magyar Szövetség - Maďarská aliancia)
Nemzetiség
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 729 | 78% |
| szlovákok | 88 | 9% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| romák | 54 | 6% |
| csehek | 0 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 62 | 7% |
| összlétszám | 937 |
Választások
Választásra jogosult: 685
Választási részvétel: 62.48 %
Kiadott boríték: 428
Bedobott boríték: 428Polgármester
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Varga Tibor | 346 | 81.80 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | |
| Becza Peter | 77 | 18.20 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Juhász Ján | 1. körzet | 361 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Ignácz Erik | 1. körzet | 340 | Független | ||
| Demjén Daniel | 1. körzet | 291 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Kovács András | 1. körzet | 273 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Morvay Erik | 1. körzet | 264 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Tóbiáš Tomáš | 1. körzet | 253 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Móricz Ján | 1. körzet | 233 | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Becza Peter | 1. körzet | 119 | Független | ||
| Kondáš Alexander | 1. körzet | 110 | Független | ||
| Lakatos Adrián | 1. körzet | 21 | SME RODINA | ||
| Lakatos Norbert | 1. körzet | 14 | Bratia Slovenska |
Választásra jogosult: 685
Választási részvétel: 61.17 %
Bedobott boríték: 419Elnökválasztás
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 313 | 81.09 % | Független | |
| Šimko Igor | 26 | 6.74 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 23 | 5.96 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 14 | 3.63 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 3 | 0.78 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Varga Tibor | 342 | 85.29 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Petrikán Peter | 300 | 74.81 % | Független | ||
| Hajdók Vincent | 268 | 66.83 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | ||
| Jakab Elemér | 190 | 47.38 % | Független | ||
| Smutko Juraj | 69 | 17.21 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Mačička Vlastimil | 40 | 9.98 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Novotný Imrich | 33 | 8.23 % | REPUBLIKA | ||
| Sotáková Tímea | 33 | 8.23 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihalečko Ján | 31 | 7.73 % | Független | ||
| Budaházy Dalibor | 26 | 6.48 % | REPUBLIKA | ||
| Magdoško Patrik | 13 | 3.24 % | Független | ||
| Dudáš Marián | 9 | 2.24 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Dufinec Miroslav | 9 | 2.24 % | SMER - SD | ||
| Kerekeš Ján | 9 | 2.24 % | Független | ||
| Bašista Patrik | 8 | 2.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Butala Ján | 8 | 2.00 % | Független | ||
| Adam Rastislav | 7 | 1.75 % | Független | ||
| Macková Mária | 7 | 1.75 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Sopko Miroslav | 7 | 1.75 % | Független | ||
| Žofčák Igor | 7 | 1.75 % | SMER - SD | ||
| Kaplan Milan | 6 | 1.50 % | Független | ||
| Šimková Mária | 6 | 1.50 % | Független | ||
| Babjaková Anna | 5 | 1.25 % | SME RODINA | ||
| Geci Radovan | 5 | 1.25 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Goda Dušan | 5 | 1.25 % | Független |
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| MK | 285 | 74.61% |
| SMER SD | 22 | 5.76% |
| OĽANO-NOVA | 18 | 4.71% |
| HLAS - SD | 10 | 2.62% |
| REPUBLIKA | 8 | 2.09% |
| SME RODINA | 7 | 1.83% |
| SNS | 6 | 1.57% |
| PS | 6 | 1.57% |
| SaS | 5 | 1.31% |
| Modrí, Most-Híd | 5 | 1.31% |
| KDH | 4 | 1.05% |
| Piráti | 2 | 0.52% |
| MF, ODS, ZR, RK, DS | 2 | 0.52% |
| Egyéb | 2 | 0.52% |
| Érvényes szavazatok | 382 |
Választásra jogosult: 664
Választási részvétel: 32.08 %
Bedobott boríték: 213| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Forró Krisztián | 137 | 65.55 % | |
| Pellegrini Peter | 38 | 18.18 % | |
| Korčok Ivan | 25 | 11.96 % | |
| Harabin Štefan | 4 | 1.91 % | |
| Kubiš Ján | 2 | 0.96 % | |
| Matovič Igor | 2 | 0.96 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.48 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Választásra jogosult: 663
Választási részvétel: 30.47 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 153 | 75.74 % |
| PS | 20 | 9.90 % |
| REPUBLIKA | 6 | 2.97 % |
| SMER - SD | 5 | 2.48 % |
| PATRIOT | 4 | 1.98 % |
| KDH | 4 | 1.98 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 1.98 % |
| SaS | 3 | 1.49 % |
| HLAS - SD | 2 | 0.99 % |
| MySlovensko | 1 | 0.50 % |
| Érvényes szavazatok | 202 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Pandy Peter | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 85 | ||
| Berényi József | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 51 | ||
| Orosz Örs | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 32 | ||
| Iván Tamás | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 18 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 18 | ||
| Drabová Melinda | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 12 | ||
| Ivanecký Ján | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 12 | ||
| Patasiová Helena | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 8 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 3 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 3 | ||
| Yar Lucia | PS | 3 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 2 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 2 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 1 | ||
| Holešovský Zdenek | PATRIOT | 1 | ||
| Mag Fodor Enikő | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | ||
| Brunczlík Viktor | SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 |


